Одноразові пелюшки – це гігієнічні вироби, завдяки яким забезпечується догляд за дітьми та дорослими. З їх допомогою нужденній людині гарантується комфорт, чистота і захист від інфекцій, попереджається виникнення пошкоджень шкірних покривів (пролежні, попрілості та подразнення) і поява неприємних запахів. Крім того, ці вироби також допомагають захистити меблі та постіль від забруднень і значно спростити догляд, прання і прибирання. Пелюшки добре утримують вологу і володіють гіпоалергенними властивостями.

Види одноразових пелюшок

За каталогом асортименту одноразові вбираючі пелюшки діляться на:

Дитячі – для використання в цілях захисту ліжечка або коляски від забруднень і під час зміни підгузників. Також вони зручні при проведенні гігієнічних процедур після купання і при прийнятті повітряних ванн. Виріб можна використовувати в якості доповнення до підгузків або як альтернативу їм під час сну і відпочинку малюка.

Для дорослих – при нетриманні сечі, при догляді за лежачими хворими в стаціонарних і домашніх умовах, при транспортуванні пацієнтів і в післяопераційний період. Пелюшки допомагають захистити ліжко і поверхню від забруднень при зміні підгузника, полегшують проведення гігієнічних процедур. Пелюшки також зручні для використання породіллями. Вироби забезпечують комфортними умовами перебування на акушерському кріслі, під час пологів і в післяпологовому періоді.

Зручно користуватися цими гігієнічними виробам під час лікарських оглядів, діагностичних (електрокардіограми та ін.), лікувальних (уколи та ін.), фізіотерапевтичних процедур.

Переваги одноразових пелюшок перед багаторазовими

Властивості одноразових пелюшок:

• присутні в продажу за доступними цінами;

• фасуються в зручні упаковки;

• існують в різних розмірах;

• забезпечують комфорт пацієнтів в різних ситуаціях;

• мають швидке і повне всмоктування;

• легко і швидко замінюються, завдяки невеликому розміру;

• після використання утилізуються.

Властивості багаторазових виробів:

• як правило, виконані з бавовняних або лляних тканин;

• навіть вироби з найтонших і якісних тканин при ретельному догляді можуть зминатися і скручуватися;

• складки на ліжку можуть здаватися пацієнтові жорсткими і грубими, подразнювати шкірні покриви, провокувати попрілості, рубці і інші пошкодження шкіри;

• за день потрібна заміна великої кількості пелюшок, отже, буде потрібно час на щоденне прання, сушку і прасування білизни.

Склад одноразових пелюшок

Одноразові пелюшки для дорослих та дітей складаються з трьох шарів:

• Нижній шар виготовлений з нетоксичного поліетилену, який не протікає, має вигляд нековзкої захисної плівки, яка запобігає просочування рідини на ліжко, ліжечко або коляску.

• Верхній шар гіпоалергенний, приємний на дотик, складається з м'якого нетканого матеріалу, який моментально вбирає рідину, володіє відмінними адсорбуючими і фільтруючими властивостями, запобігає розвитку хворобливих подразнень і пролежнів, забезпечує сухість і чистоту шкіри;

• Середній шар – наповнювач, основний для поглинання рідини. Головна складова всмоктуючого наповнювача – розпушена целюлоза, не утворює грудочок і рівномірно розподіляється між верхнім і нижнім шарами пелюшки. Шар відмінно утримує вологу, забезпечує сухість і комфорт під час використання даних виробів особистої гігієни.

Розміри пелюшок

Сучасні вітчизняні та зарубіжні виробники випускають пелюшки таких однакових розмірів:

• 40х60 см;

• 60х60 см;

• 60х90 см;

• 90х170 см (затребувані рідко).

Кожен розмір розрахований на певний максимальний об’єм  рідини, що поглинається:

• 800 мл – пелюшка 40х60 см,

• 1100-1550 мл – 60х60 см,

• 1500-2100 мл – 60х90 см.

Інформація про кількість виробів, їх розмір та об’єми рідини вказується виробниками на упаковці пелюшок.

Випадки застосування одноразових пелюшок

Такі вироби значно полегшують догляд за цілої низки життєвих ситуацій. Вони можуть знадобитися в таких випадках:

• догляд за маленькою дитиною;

• перебування в пологовому будинку;

• догляд за хворим в післяопераційний і реабілітаційний період;

• дотримання особистої гігієни людям з обмеженими можливостями;

• людям із захворюваннями сечовидільної системи, особливо при нетриманні;

• щоб захистити постільну білизну при зміні підгузника дорослому або дитині.

Одноразові пелюшки для новонароджених, і для дорослих мають максимальне поглинання і цілком взаємозамінні, тобто дітям можна стелити дорослі пелюшки. Ці засоби допомагають багато в чому полегшити догляд і поліпшити якість життя пацієнта. Купити ці одноразові вироби гігієни можна в аптеці або онлайн в інтернет-аптеці.