Кому потрібні ходунки й що це

Опора з чотирма ніжками, двома, трьома чи чотирма колесами називається ходунками — вони слугують допомогою в пересуванні для людей з інвалідністю, травмами, для дітей та ін. Купити ходунки означає отримати змогу ходити самостійно, безпечно й більш впевнено. Ось лише кілька ситуацій, за яких дорослий чи дитина не обійдеться без додаткової опори:

• біль під час ходіння;

• базофобія (страх упасти);

• відновлення після тяжкої хвороби;

• розсіяний склероз, артрит, остеопороз тощо.

Додаткова опора полегшує ходу, сприяє утриманню рівноваги, знімає навантаження на ноги й дозволяє рухатися швидше та ритмічніше.

Які ходунки бувають: типи

На ринку представлені різні типи ходунків, що пояснюється особливими запитами людей похилого віку, осіб з інвалідністю чи тих, хто отримав короткочасну травму.

Кожна аптека має власний асортимент, втім запитувати можна:

• Стандартні ходунки — найпростіші та найпоширеніші на ринку засоби опори. Такий пристрій має чотири ніжки, дозволяє регулювати висоту й ширину відповідно до фізіологічних особливостей. Ніжки опори іноді посилені гумовими наконечниками — це додаткова допомога ходункам у стійкості, а також варіант, за якого можна уникнути пошкодження підлоги.

Стандартні ходунки перед кожним кроком слід підіймати й пересувати вперед. На цю умова слід зважати, адже така модель не полегшить пересування людям зі слабкою спиною, руками тощо. Стандартні ходунки — це допомога для збереження контролю над тілом, опора, що вчить зберігати вертикальне положення.

Ну ручках ходунків зазвичай є м’який поролон або ж тверда гума. Купити ходунки з першим типом держаку слід тим, хто має слабкий хват, але необхідно враховувати, що така ручка менш довговічна.

• Ходунки з двома колесами також відомі як гібридні ходунки з роликами. Виглядають майже ідентично до стандартної опори, однак діють зовсім інакше. Принцип полягає в тому, щоб переносити свою вагу на ходунки. І замість підйому під час пересування слід ковзати ними вперед.

Ходунки для людей похилого віку такого типу допоможуть пожвавити темп ходи, ритм, збільшити рівень рухомості у житті. Втім слід зважати на те, що колеса в таких ходунках зазвичай маленькі. Це ускладнює рух вулицею, оскільки ходунки можуть застрягнути.

• Триколісні ходунки. Три колеса роблять опору більш маневровою, тож власнику простіше долати гострі кути, повороти, пересуватися у невеликих приміщеннях. Вони легші за чотириколісні аналоги, втім встановити на них сидіння конструкція не дозволить. Крім того, такі ходунки мають меншу вантажність.

• Чотириколісні ходунки для літніх чи інвалідів — найбільш маневрова допомога у пересуванні. Вони дозволяють ходити людям зі слабкими руками, обмеженою рухомістю верхньої частини тіла, що не дозволяє штовхати чи тим паче підіймати стандартні ходунки. Також це хороша допомога при ході тим, хто швидко втомлюється і змушений часто зупинятися через це. Чимало ходунків такого типу обладнання спинкою для додаткової підтримки, мають систему гальм.

Як купити ходунки правильного формату

Перші-ліпші ходунки, які ви можете купити, не лише не допоможуть, а можуть навіть нашкодити. Наприклад, занизька чи зависока опора травмуватиме спину та зап’ястя, підвищить ризик падіння абощо.

Тож перед тим, як купити ходунки для інвалідів, літніх людей, придбати дитячий товар із цієї категорії, слід врахувати:

1. стан здоров’я того, кому потрібна допомога, аби ходити. Якщо дорослий чи дитина мають проблема з захватом пальцями через артрит, проблеми з нервовою системою, слід обирати більше за об’ємом ручку;

2. відрегулюйте ходунки так, щоб їх було зручно тримати в руках. Це знизить навантаження на плечі й спину. Аби визначити правильну висоту, слід увійти в ходунки й перевірити, наскільки зігнутий лікоть. В ідеалі кут має бути близько 15 градусів.

3. перевірте висоту зап’ястка — верх ручки ходунків має збігатися зі складкою на внутрішньому боці зап’ястя. Вибір ходунків правильної висоти убезпечить від деформації суглобів й непотрібного навантаження на них.

Також чимало виробників пропонують аксесуари для засобів пересування. Наприклад, ходунки для людей похилого віку іноді мають ручні гальма, сумку збоку, в якій можна зберігати книжки чи журнали, сидіння, кошики абощо. В аптеці слід уточнювати, чи модель дозволяє кріпити додаткові устаткування.

Обрати й купити ходунки відповідного типу можна безпосередньо в аптеці. На сайті DS доступний весь асортимент, серед якого можна обрати потрібну модель. Однак недостатньо лише купити ходунки. Слід уважно стежити за їхнім станом після покупки й у випадку поламки — одразу відремонтувати. Адже несправні ходунки загрожують небезпекою здоров’ю, тоді як нові й цілі покращують якість життя.