Проблема метеоризму є вельми поширеною. Такі дискомфортні відчуття часто відчуваються багатьма людьми з причин, пов'язаних з неправильним харчуванням. Лікування цих станів симптоматично і відбувається із застосуванням препаратів від здуття живота і спазмів.

Причини метеоризму

Їжа, багата газотвірними компонентами -- баранячим м'ясом, чорним хлібом, бобовими, редискою, брокколі, бананами, яблуками, квасом, пивом, газованими напоями, цукерками. випічкою викликає активне газоутворення. Одні з цих продуктів містять багато клітковини, інші - крохмаль або легкозасвоювані вуглеводи.

Але в деяких випадках метеоризм може носити постійний характер, оскільки свідчить про порушення в роботі травної системи. Проблеми можуть бути викликані:

• хронічною формою панкреатиту, яка супроводжується дефіцитом ферментів;
  • синдромом подразненого кишківника, для якого характерне порушення перистальтики, що проявляється метеоризмом і болючими спазмами;
  • дефіцитом травних ферментів у пацієнтів з діагнозом гастрит, дуоденіт або у немовлят;
  • уповільненням моторики кишківника і, як наслідок, уповільненим пересуванням харчової маси через спайки, пухлини і т. д;
  • гострі кишкові інфекції з глистовими інвазіями;
  • дисбіозом -- зміною в складі мікрофлори товстого кишківника, яка провокується шкідливими мікроорганізмами, що продукують гази - метан, аміак, сірководень, причину метеоризму.
  • спазмом гладкої мускулатури кишківника, спровокованим стресом;
  • вживанням молочних продуктів людьми з непереносимістю лактози.

Комплексне лікування метеоризму

При проблемах надлишкового газоутворення, тяжкості, здуття і спазмів у животі для дорослих і дітей використовуються ліки від здуття живота. Для цих цілей застосовуються препарати різних груп:

• піногасники;
  • ентеросорбентів;
  • прокинетиків;
  • пробіотиків;
  • пребіотиків;
  • ферментів;
  • спазмолітиків;
  • рослинних ліків.

Прокинетики

Ліки, що поліпшують рухову функцію шлунково-кишкового тракту, стимулюють моторику кишківника, і цим сприяють природному виведенню газів.

Спазмолітики

Засоби для знеболювання, рекомендовані для прийому у винятковому випадку, коли біль і спазм викликані переїданням або розладом травлення. Для болів при метеоризмі, викликаних хронічною патологією, спазмолітики не призначаються.

Ентеросорбенти

Швидко і ефективно адсорбують зайвий газ з кишківника, а після разом з газом природним шляхом повністю виводяться з організму. Істотним недоліком є можливість виведення з організму разом з газами корисних речовин і мікроорганізмів. Тому ці засоби не можна застосовувати тривало.

Препарати-піногасники

Лопають бульбашки газу, що містяться в животі. і прискорюють виведення травних газів назовні. Ці препарати від здуття живота не всмоктуються в кров і цілком виводяться з організму. Через свою абсолютну нешкідливість ці ліки призначаються навіть немовлятам.

Про- і пребіотики

Це засоби, які містять в своєму складі бактерії природної мікрофлори кишківника. Завдяки цим препаратам відновлюється баланс мікрофлори, придушуються газоутворюючі і гнильні бактерії, що сприяє поліпшенню травлення в цілому.

При здутті живота для дітей та немовлят найчастіше застосовуються:

Препарати на основі лікарських рослин

.

Найбільш популярним і загальнодоступним вітрогонним засобом є плоди кропу. Витяжки з цієї сировини, а саме кропова вода, мають цілий перелік дій:

• вітрогонною;
  • спазмолітичною,
  • протизапальною,
  • поліпшенням роботи травних залоз,
  • пригніченням процесів, відповідальних в кишківнику за утворення газів, бродіння і гниття.

За такі властивості ці природні ліки від здуття живота найчастіше використовують для немовлят. Але їми можуть користуватися і дорослі.

Повний перелік ліків від здуття і спазмів у животі представлений на сайті нашої аптеки, де можна їх купити за доступною ціною.