Краплі та дня носа від нежитю

• Тизин Ксило
  • Евкабал
  • Нафтизин
  • Назо-спрей
  • Но-соль
  • Фармазолін
  • Назалонг
  • Нокспрей

Чхання, свербіж і закладеність носа сьогодні не варто терпіти, адже є засоби від нежитю, які знімають усі перелічені симптоми. Однак для того, щоб швидко позбутися незручностей, слід розібратися, що їх спричинило, і вже тоді підбирати ефективний спосіб лікування.

Нежить (або риніт) — це запалення слизової оболонки носа. Коли дорослий чи малюк страждають від нежитю, ніс набрякає і в ньому формується слиз. Це трапляється з кількох причин:

• Інфекція — віруси та бактерії часто спричиняють риніт, саме тому багато людей шморгають носом восени та взимку, коли починається сезон застуд.
  • Алергія. Якщо алергійну реакцію викликає цвітіння рослин, то засоби від нежитю будуть незамінними навесні, а якщо, наприклад, пил чи шерсть тварин, то препарати від нежиті варто регулярно тримати біля себе.
  • Атрофія слизової оболонки носа. Такий нежить називають хронічним.
  • Ліки. Деякі медикаменти (будь-які, а не препарати від нежиті) мають побічну дію — спричиняють риніт.

Засоби від нежитю: види й форма

Залежно від того, що саме спричинило появу риніту, слід і робити вибір ліків від нежитю:

• Судинозвужувальні препарати від нежиті. Вони не лікують запалення, однак швидко діють: усувають закладеність носа й набряк, тож за кілька хвилин можна вільно дихати.
  • Антибактеріальні засоби від нежитю. Їх варто застосовувати, коли риніт спричинений бактеріальною інфекцією. В такому випадку виділення з носа можуть мати різний колір: зелений, жовтий, коричневий тощо.
  • Протиалергійні — блокують центри алергічної реакції в організмі.
  • Противірусні ліки від нежитю. Їх слід купувати в аптеці, коли імунітет ослаблений і треба якомога більше сил кинути на боротьбу зі збудником хвороби.
  • Комбіновані — це ефективний засіб для боротьби з закладеністю носа, вірусами чи бактеріями одночасно.

В аптеці сьогодні можна знайти препарати від нежиті у різній формі: краплі, спреї, таблетки чи розчини. Усі вони дієві, однак кожен по-своєму.

Наприклад, краплі швидко всмоктуються у стінки носа. Однак такими ліками від нежитю не завжди зручно користуватися, оскільки потрібно спочатку лягти, аби крапля потрапила в місце призначення. Ця форма засобів від нежитю популярна серед батьків, адже діти можуть лякатися спрею чи того, що треба ковтати таблетки, а крапля маленька й не викликає дискомфорту в носі малечі.

Спрей також надійна форма ліків від нежитю, адже завдяки розпиленню по всій слизовій швидко знімає запалення, усуває набряк.

Таблетки часто призначають у випадку алергії, оскільки вони блокують гістамінові рецептори, які й відповідають за алергічну реакцію організму.

Розчини для полоскання — це хороший та ефективний спосіб промити ніс, аби забрати слиз та трохи «просушути» слизову.

Чи викликають ліки від нежитю звикання

Дехто відмовляється від засобів від нежитю, адже вважає, ніби всі вони викликають звикання. Насправді ліки проти риніту мають ті самі властивості, що й інші медикаменти: якщо не дотримуватися інструкції, дозування та призначеного терміну застосування — будуть проблеми. Якщо ж зробити правильний вибір: знайти ефективний засіб, застосовувати його відповідно до рекомендацій лікаря тощо, то можна і нежитю позбутися швидко, й не нашкодити здоров’ю.

Фахівці не радять користуватися препаратами від нежиті понад 10 днів, оскільки вони можуть пересушувати слизову, стоншувати її, руйнувати вії, які потрібні для захисту від пилу та ін. Форма й склад ліків від нежитю тут особливої ролі не грають — понаднормове використання матиме побічні наслідки.

Також варто звертати увагу на те, що ліки від нежиті для дорослих відрізняються від препаратів для дітей складниками, дозуванням і термінами вживання.

Скільки коштує ефективний засіб від нежитю

На ліки від нежиті ціна в аптеці може коливатися. Форма, різний склад, різний виробник і поставник впливають на вартість. Однак коли ви шукаєте хороший препарат, не варто звертати увагу лише на ціну. Краще зосередитися на тому, щоб він був ефективний і допоміг подолати нежить.