Діарея (пронос) - це розлад роботи кишківника, який проявляється частим (більше 3 разів на день) рідким стільцем і нерідко супроводжується болем різної інтенсивності внизу живота. Стабілізувати стан порушеної роботи кишківника допоможуть препарати від діареї.

Діарея може бути викликана кількома причинами:

• інфекцією несвіжих продуктів, брудної води і немитих рук;
  • інфекційними захворюваннями - частіше провокуються бактеріями (сальмонельоз, дізетерія), рідше - вірусами або паразитами (ботулізм, гепатит В);
  • деякими спадковими (хвороба Крона, целіакія та ін.) або хронічними (панкреатит, виразковий коліт та ін.) захворюваннями шлунково-кишкового тракту;
  • нервовим стресом;
  • дієтою, що викликала дисбактеріоз;
  • прийомом антибіотиків або лікарських засобів, які посилюють перистальтику кишківника;
  • отруєнням шкідливими речовинами.

Залежно від причини і збудника діареї значно варіюють супутні симптоми. До них відносяться:

• підвищення температури тіла,
  • нудота і блювота,
  • ознаки інтоксикації,
  • присутність крові і слизу в калових масах,
  • болі в області живота.

Знаючи причини діареї та її симптоми, легше підібрати максимально ефективні ліки від проносу для кожного конкретного випадку.

Особливості перебігу хворобливого стану

Якщо провести швидку корекцію діареї і правильно вибрати ліки, можна уникнути дискомфортних станів і знизити тривалість лікування. При затяжному перебігу до загальних симптомів можуть приєднатися супутні. Наприклад, порушення функції кишківника, і тоді це зажадає додаткової терапії.

Тому, для лікування діареї та її наслідків, для дітей і дорослих призначається комплекс з протидіарейних препаратів та інших ліків, які усувають розлади, що виникли після і мінімізують ризик ускладнень.

При інфекційній діареї спочатку необхідно:

• усунути причину розладів - це мікробний збудник кишкової інфекції;
  • відновити природну здорову мікрофлору кишківника;
  • призначити додатково прийом лікарських засобів симптоматичного лікування для полегшення стану пацієнта.

Віддавати перевагу варто препаратам одночасного впливу на декілька симптомів захворювання.

Виходячи з перерахованого, при діареї призначають:

• Закріплюючі засоби для швидкої зупинки діареї;
  • Антимікробні препарати;
  • Адсорбенти;
  • Про- і пребіотики, синбіотики;
  • Знеболюючі препарати;
  • Препарати від зневоднення.

Антимікробні засоби - кишкові антисептики, доцільно призначати при підозрах на сальмонельоз, дизентерію, ротавирусну і ентеровірусну інфекцію.

Особливості призначення лікування

Інструкції щодо застосування обов'язково містять вказівки по прийому ліків. Так, наприклад, препарати від проносу не рекомендуються:

• людям похилого віку;
  • вагітним жінкам;
  • людям з чутливістю на компоненти препарату;
  • людям з порушенням функції печінки.

Для дітей молодшого віку не рекомендується прийом засобів, що гальмують перистальтику. Хоча разом з рідким стільцем втрачається і корисний вміст кишківника, все ж його спорожнення служить захисною реакцією організму. У цьому процесі відбувається звільнення кишківника від патогенних мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності, знижується їх концентрація. Тому краще процес діареї в даному випадку не гальмувати.

Найкращий засіб від проносу - комплексний. Такий підхід до лікування діареї дає можливість швидкого одужання без розвитку ускладнень.

На нашому сайті можна вибрати антидиарейні препарати всіх симптоматичних груп і купити їх за прийнятною ціною.