У маленьких дітей на їх ніжній шкірі часто виникають почервоніння, подразнення, попрілості і потертості від памперсів або одягу. Справлятися з цими неприємними симптомами допомагають різні засоби догляду, серед яких особливо виділяється дитяча присипка. Це пояснюється зручністю користування нею, відносно помірною ціною і ефективністю.

Дійсно якісна присипка традиційно може мати в складі:

• тальк

• крохмаль (необов'язково картопляний),

• оксид цинку,

• екстракти лікувальних трав,

• аромати.

Тальк, основний компонент присипки, має такі властивості:

• поглинає залишковий піт і сечу,

• ефективно підсушує шкіру;

• допомагає в знятті свербіння і зменшенні тертя для заспокоєння дитини;

• дозволяє порам шкіри вільно дихати;

• в жарку погоду має охолоджуючий ефект.

Однак, присипка з чистого тальку не підходить для дітей, які в основному ходять без підгузника. Застосування її у таких малюків при підвищеній вологості робить тальк занадто вологим і перетворює його в маленькі грудочки. А вони, в свою чергу, не тільки не захищають шкіру, але навіть можуть викликати її травмування. А ось використання тальку під підгузник чудово підходить.

Засоби з цинком добре підсушують шкіру, запобігають виникненню попрілостей, загоюють ранки від тертя.

Присипки, що містять ароматизатори, особливо з сильним ароматом, небажані для застосування на новонароджених, навіть якщо запах дуже приємний, тому що аромати можуть викликати алергію.

При виборі оптимальної присипки слід звернути увагу на її склад. У ній повинні міститися тільки натуральні інгредієнти. Перед покупкою необхідно переконатися, що в складі відсутні такі речовини, як BBP, DEP, DHP, DIDP, DBP, DEHP, про які виробники повідомляють на упаковці. Взагалі, такі дитячі засоби краще купувати в аптеці.

Присипки відомих брендів

Купити дитячу присипку бренду  Джонсон & Джонсон краще в аптеці. Одним з найкращих засобів цієї марки вважається присипка Джонсонс бебі. Цей продукт з гранично простим складом, тальк і аромат, має приємний аромат і мікропористу крихку консистенцію.

Максимально простий склад дозволяє присипці надавати шкірі малюка такого впливу:

• підсушувати попрілості;

• усувати подразнення;

• видаляти зайву вологу в складочках, зберігаючи м'якість і сухість шкіри;

• запобігати потінню шкіри під підгузником.

Завдяки відсутності в складі присипки Johnsons Baby парабенів і за свої захисні властивості, вона підходить новонародженим.

Перед нанесенням присипки на шкіру малюка слід струсити банку, висипати потрібну кількість засобу на долоню, потім нанести його на ділянки шкіри під підгузником і на ті місця, які схильні до подразнення.

Дитячій присипці Бюбхен властивий високий ступінь абсорбції та відмінне поглинання вологи. Основою продукту є чистий мінеральний тальк дрібного помелу. Також засіб не містить консервантів і барвників, що перевірено дерматологами.

Під підгузником намокання тальку не викликає скочування і утворення грудочок, які можуть стати причиною пошкодження ніжної дитячої шкіри. Використовувати присипку слід при зміні підгузника або після купання для захисту від подразнень ніжної та м'якої чутливої ​​шкіри. Використовувати присипку Bübchen можна з моменту народження немовляти.

Вітчизняна дитяча присипка, як правило, має класичний склад з тальку, оксиду цинку і крохмалю, не містить ароматизаторів і відрізняється доступною ціна. Іноді до складу включають екстракти лікарських рослин -- календули, аіру, шавлії, череди, ромашки. Така присипка виділяється своїми дієвими фармакологічними властивостями:

• адсорбуючою,

• підсушуючою,

• антисептичною,

• протизапальною.

Такі вітчизняні продукти для зовнішнього застосування

• мають високу гігроскопічність,

• адсорбують потові і сальні виділення і ексудати,

• зменшують тертя шкіри в складках,

• захищають шкіру малюка від несприятливих зовнішніх впливів.

Під дією цинку оксиду настає денатурація білків, і утворюються альбумінати, якими пригнічуються процеси місцевого запалення і послаблюються больові відчуття, звужуються кровоносні судини і ущільнюються мембрани клітин. Цей компонент присипки знижує прояви місцевого запалення і подразнення.

Жоден з компонентів дитячої присипки не проникає через шкіру і не має системної дії.

Правила застосування дитячої присипки

• Будь-яку присипку слід наносити тільки на суху чисту шкіру, перед цим розтерши її в долонях.

• Тримати її потрібно далеко від обличчя дитини, щоб інгредієнти не потрапили в його очі або носик.

• Засіб не вимагає втирання, а щоб уникнути травмування ніжної шкіри дитини досить нанести його акуратними прихлопуючими рухами.

• Присипкою слід обробляти в усіх складках - на шиї, у пахвах, під колінами.

Велика кількість присипки з тальком шкідлива, том що це є причиною пересушування шкіри. Але при необхідності в таких випадках можна чергувати нанесення присипки і дитячого крему.

Якщо використання присипки викликало появу на шкірі дитини почервоніння або висипань, то необхідно проконсультуватися з лікарем. Стан шкіри може сигналізувати і про неякісний продукт, і про алергічну реакцію.