Ліки від кашлю: сухого й вологого

При застуді, грипі, бронхіті, астмі, туберкульозі й низці інших захворювань люди приймають ліки від кашлю, який є одним із основних симптомів цих недугів. Однак кашель не стільки проблема, скільки захисна реакція організму на збудники. Коли людина кашляє, то звільняє дихальні шляхи від надмірних виділень. Щоправда, сильний кашель може призвести то травм слизової, головних болей та інших негативних наслідків.

Кашель буває:

• сухий — формується у гортані, коли запалюється її задня стінка; виділення мокроти немає. Зазвичай сухий кашель виникає при застуді чи грипі.
  • вологий — супроводжує інфекції нижніх дихальних шляхів, з’являється при бронхіті, запаленні легень, коли формується багато мокроти.

Ліки від кашлю мають відповідати конкретному його типу. Наприклад, при сухому лікарі прописують відхаркувальні препарати й ті, які придушують кашльовий рефлекс. Відхаркувальні ліки — це відомі нам «Пектусин», грудний еліксир, сироп солодки кореня тощо. Це — недорогі ліки від кашлю, які можна знайти в будь-якій аптеці.

При вологому кашлі людина може легко відхаркувати мокроту, що накопичується в дихальних шляхах. Якщо вас мучить саме вологий кашель, слід підібрати засіб, який полегшує відходження мокроти. Ефективний засіб може містити екстракт плюща, амброксол, карбоцистеїн тощо. Вони не лише сприяють тому, що відхаркувати стає менш болісно й легко, а й мають тонізувальну дію.

Варто пам’ятати: кашель, сухий чи вологий, який триває понад тиждень, не можна ігнорувати. Ймовірно, це ознака серйознішого за звичну застуду захворювання. У такому випадку самі лише препарати від кашлю не допоможуть. Доведеться застосовувати комбіновану й серйознішу терапію.

Препарати від кашлю для дітей

При лікуванні сухого чи вологого кашлю в дітей слід бути особливо уважними, адже організм і імунітет малюків не сформовані остаточно. Дитина не повинна приймати ті самі ліки від кашлю, що й дорослий. Ефективний засіб, який покращить стан дитини, повинен мати рослинну основу (шавлій, липа, плющ, евкаліпт тощо). Сьогодні ліки від кашлю виготовляють без вмісту цукру, тож вони не шкодитимуть дитині.

У випадку, якщо дитині призначили відхаркувальні препарати, слід стежити, щоб вона пила достатньо рідини. Це не лише підтримуватиме водний баланс на потрібному рівні, а й допоможе зробити засіб більш ефективним, адже позитивно вплине на в’язкість мокроти.

Дитячі ліки від кашлю купити можна у формі:

• сиропу;
  • пастилок;
  • таблеток;
  • спрею;
  • гелю тощо.

Якщо дорослий хворий часто обирає таблетки, бо їх легко пити, то дитині краще купити засіб у вигляді сиропу. Завдяки такій формі випуску малечі легше випити препарати від кашлю, а знайти сироп можна в будь-якій аптеці.

Який засіб від кашлю найбільш ефективний

Існує міф, ніби сиропи призначають лише дітям, бо вони слабші за своєю дією, а дорослий має пити для боротьби з захворюванням таблетки, бо в них більша концентрація активної речовини. Однак насправді все залежить суто від складу конкретного засобу. Лікар може виписати солодкий сироп при вологому чи сухому кашлі й дорослому, якщо визначить, що він буде ефективним в конкретному випадку.

Сьогодні популярні комбіновані ліки від кашлю. Це препарати, які впливають одразу на кілька аспектів, наприклад:

• мають противірусну дію;
  • забезпечують ефективний протиспазмовий результат;
  • допомагають із відновленням слизової тощо.

Чи призначати комбінований засіб при вологому або сухому кашлі має визначати лікар, оскільки пити їх просто так, про всяк випадок, не варто. Захворювання потрібно лікувати тими медикаментами, які показані медичними протоколами.

Недорогі ліки від кашлю також існують. Ефективний засіб не означає дорогий. Ефективний означає той, який допомагає позбутися проблеми. Наприклад, на з полиці аптеки DS ліки від кашлю купити можна навіть за 10 гривень, а можна підібрати й більш серйозний лікувальний засіб за кілька сотень. При виборі варто орієнтуватися насамперед на рекомендації лікаря.