Для чого потрібні ортопедичні устілки

Виробники ортопедичних устілок виготовляють свою продукцію, аби закрити дві ключові проблеми, що виникають з ногами в людей різного віку. Купити ортопедичні устілки слід, щоб:

• забезпечити «подушку» під стопою та комфорт для ноги. Зазвичай ортопедичні устілки достатньо м’які та виготовлені з піни, яка має ефект пам’яті. Завдяки цьому стопа перебуває в максимально комфортному положенні, адже на неї нічого не тисне;

• завадити аномальному руху стопи. Біль у ногах не є нормою. Коли відчувається біль у стопі, найімовірніше, це пов’язано з відхиленнями в її положенні чи русі. Ортопедичні устілки допомагають правильно фіксувати стопу. В такому випадку фахівці радять обирати устілку з міцного матеріалу, аби забезпечити стійкість ноги й утримувати її тривалий час у правильному положенні.

Однак що відрізняє ортопедичні устілки від звичайних? Насамперед їх лікувальний ефект та індивідуальний вигляд.

Класичні устілки можна купити в магазині й без скерування лікаря. Однак чи допоможуть вони усунути дискомфорт — питання відкрите. Тим паче якщо мова йде про серйозне захворювання на кшталт плоскостопості. Звичайні устілки можуть забезпечити:

• підтримку склепіння;

• додаткову амортизацію на п’яті, навколо пальців або всієї стопи;

• зручність взуття.

Однак звичайні устілки не призначені для профілактики захворювань, травм абощо.

А от ортопедичні устілки часто продають за рецептом, аби виправити біомеханічні проблеми зі стопою, наприклад, проблеми з тим, як ви ходите, стоїте або біжите. Вони також можуть допомогти при болях у стопах, спричинених такими захворюваннями, як цукровий діабет, бурсит, артрит.

Види ортопедичних устілок

Оскільки ортопедичних проблем і запитів у людей є чимало, відповідно, й видів ортопедичних устілок назбиралося вдосталь. Найпоширеніші з них:

1. Класичні ортопедичні устілки. Їх виготовляють на замовлення ортопеда. Ці ортопедичні вироби використовуються щодня для полегшення болю, пов’язаного з поганим розподілом підтримки стопи.

2. Термоформовані ортопедичні устілки формуються безпосередньо зі стопи пацієнта. Цей тип ідеально пристосовується до морфології ноги. Їх використання збільшує поверхню контакту стопи з землею. В результаті вони дозволяють більш збалансовано розподілити вагу тіла й таким чином уникнути надмірного навантаження на певні зони підтримки.

3. Залежно від патологій основу цих устілок виготовляють з пробки, поролону або подвійної смоли. Потім додаються елементи коригування, функція стабілізації та комфорту.

4. Устілки для ноги з ураженням епідермісу. Купити ортопедичні устілки такого типу слід людям, у яких на нозі є водянки, мозолі або бородавки. Ця устілка знімає тиск з уражених ділянок стопи.

5. Ортопедичні устілки для комфорту. Такий тип устілки здатен ніби перебирати удар на себе. Їх можна використовувати як в повсякденному житті, так і під час спортивних занять.

Ортопедичні устілки для дітей

Оскільки дитячі кістки й суглоби ще не сформовані до кінця, малеча частіше за дорослих стикається з травмами чи захворюваннями на кшталт плоскостопості. Батьки мають вчити дитину правильно ставати на стопу й крокувати, аби не виникло проблем. Втім, якщо, наприклад, плоскостопості таки не вдалося уникнути, слід задуматися про використання спеціальних ортопедичних устілок для дітей.

Іноді, коли діти починають носити ортопедичні устілки, вони можуть відчувати біль у стопах, ногах або попереку. Короткий період болю є нормальним, але його можна зменшити та/або усунути, якщо тіло поступово звикатиме до того, що навантаження змінюється і плоскостопість зникає.

Аби «розносити» ортопедичні устілки при плоскостопості чи будь-якому іншому дискомфорті, слід поступово вводити їх у щоденне використання. Наприклад, взувати взуття з ними під час прогулянок, походів у школу, магазин тощо.

Щодня слід потрохи збільшувати період носіння ортопедичних устілок. Якщо біль не минає, краще звернутися за консультацією до фахівця. Ймовірно, він підбере інший лікувальний вид устілки.

Як обрати правильну устілку

Ортопедичні устілки дитячі й дорослі для лікування й повсякденного вжитку можна купити в аптеці чи спеціалізованому магазині. Ціна відрізняється, залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені, а також факту індивідуального підходу до виготовлення.

Вибравши пару ортопедичних устілок, вийміть їх з упаковки та покладіть на підлогу. Перебуваючи босоніж або просто в панчосі, встаньте на обидві устілки, перш ніж покласти їх у взуття. Якщо ви купуєте ортопедичну устілку, зверніть увагу на підтримку арки в ортезі: чи працює він? Якщо ви купуєте м’яку устілку, переконайтеся, що вона поглинає удари та забезпечує достатню амортизацію.