Навіщо потрібен розчин для лінз

Аби не лише підтримувати гігієну, а й здоров’я очей, офтальмологи рекомендують регулярно користуватися розчином для лінз тим, хто обрав цей засіб корекції замість окулярів. Розчин для контактних лінз — це догляд і засіб очистки, який сьогодні доступний кожному, завдяки широкому діапазону цін.

Розчин для лінз виконує кілька ключових функцій:

• дезінфекція;

• очистка поверхні лінз;

• зволоження.

До складу рідини для лінз входять:

• полігексаметілен бігуанід, який виконує функцію антисептика;

• етилендіамінтетраоцтова кислота, що очищує поверхню від кальцієвих відкладень та має протимікробну дію;

• гілауронова кислота, потрібна для зволоження;

• гіалуронат натрію, який формує зволожувальну плівку, тощо.

Якісний та сертифікований розчин для лінз купити можна або в аптеці, оптиці, або в косметичному магазині. Однак варто звертати увагу на термін придатності цього засобу за доглядом. Хороший розчин для лінз не викликає дискомфорту, алергічних реакцій та не спричиняє болісних відчуттів.

Типи розчинів для лінз

Засоби догляду за лінзами поділяють на:

• багатофункціональні — підходять для щоденного використання, коли, наприклад, лінза випала, і терміново необхідна очистка спеціальним засобом. У них також можна зберігати лінзи.

• сольові — їхній склад подібний до сльози людини. Такий розчин для лінз підійде, якщо потрібно промити лінзу. Також його обирають для зберігання. Однак дезінфекційний догляд — не про цей тип рідини;

• засіб для очистки — їхня дія зосереджена на тому, щоб забрати білкові, кальцієві відкладення, солі, які негативно впливають на прозорість лінз і, відповідно, корекцію зору;

• рідина для дезінфекції — основна їхня ціль — знезаразити лінзи.

Який розчин для лінз обрати

Попри те, що сьогодні можна купити розчин для контактних лінз у два кліки через інтернет і замовити доставку, вперше підбирати їх варто в оптиці з лікарем-офтальмологом. Те, який вид лінз ви використовуєте, напряму вплине на те, який засіб догляду слід придбати.

Наприклад, якщо у вас гідрогелеві, то потрібен розчин для лінз, зосереджений на очистці. Адже гідрогелевому типу притаманне накопичення білкових відкладень.

А якщо ви користуєтеся жорстким типом, варто купити розчин для контактних лінз, який міститиме найбільше кількість дезінфекційних компонентів.

Власникам силікон-гідрогелевих лінз потрібен догляд у вигляді розчину, який усуває ліпідні відкладення.

Неправильно підібраний розчин для лінз не лише погано очищатиме засіб корекції зору, а й може пошкодити рогівку.

Пацієнтам, у яких часто й сильно пересихають очі, офтальмологи радять купити розчин для контактних лінз, багатий гіалуроновою кислотою. Однак якщо ви обираєте такий засіб, не забувайте брати й той, який має потужніші дезінфекційні властивості, оскільки гіалуронова кислота знижує антисептичну дію.

Крім того, найкраще підбирати догляд за лінзами від виробника цих лінз.

Ціна на розчин для лінз

Рідина для догляду за лінзами може коштувати від сотні до тисячі гривень. Ціна залежить від виробника, об’єму флакону й складу. Офтальмологи не радять купувати різні засоби задля експерименту. Якщо ви обрали один і він підійшов для очистки, дезінфекції та зволоження, краще зупинити свій вибір на ньому.

Купити одразу кілька флаконів рідини, відкрити їх і користуватися різними — не слід. Обробляти лінзи розчином, який відкритий понад пів року, не можна. Однак флакон завжди варто тримати під рукою, оскільки рідину у контейнері можна використовувати лише раз. Також перед використанням варто обов’язково помити руки. У крайньому разі, якщо у вас є дезінфекційний розчин для лінз, можна використати його для очистки долонь і пальців.

Якщо ви вирішили купити рідину для догляду за лінзами, однак вагаєтеся щодо об’єму, орієнтуйтеся, що у середньому на день ви будете витрачати 10 мл. Відтак на місяць потрібен флакон, об’ємом 360 мл. Якщо ж ви ведете активний спосіб життя й ризик того, що лінза випаде посеред дня, вищий, можна купити й більший за обсягом розчин.

Розчин для лінз купити можна на сайті аптеки DS. Цей товар відпускають без рецепта, тому замовити його через інтернет не складно. А ще — зручно, оскільки можна без поспіху порівняти виробника, відсортувати за ціною та перевірити склад.

З будь-яких питань можна звернутися в онлайн-службу підтримки або ж зателефонувати за контактним номером телефону, який вказаний на сайті аптеки DS.