Загальнозміцнюючі та тонізуючі вітаміни спрямовані на поповнення дефіциту різних корисних речовин та мінералів в організмі. Їхня дія підвищує працездатність, посилює імунітет, покращує лібідо чоловіків і жінок, знижує вплив негативних факторів зовнішнього середовища на здоров'я людини.

Головні напрямки впливу на організм

Загальнозміцнюючі препарати розрізняються за такими основними напрямками:

• вплив на рівні клітин – усувають порушення у гінекології та андрології, пов'язані з патологічними станами;
  • вітамінні комплекси – компенсують дефіцит вітамінів і мінералів, зміцнюючи загальний стан організму і благотворно впливаючи на фізичну та статеву діяльність;
  • регулювання репродуктивної функції – підвищення лібідо у чоловіків та жінок, нормалізація гормонального фону, покращення якості життя;
  • тонізуючі препарати для чоловіків та жінок – призначені для підвищення загального тонусу та компенсації проблем астенії.

Форми випуску енергетичних засобів

Найбільш поширеними формами випуску загальнозміцнюючих та тонізуючих препаратів є таблетки. Мала їх частина приймається сублінгвально – під язик для розсмоктування.

У капсулах найчастіше містяться олії та маслянисті речовини.

Настоянки, сиропи, екстракти та еліксири – форма, характерна для групи загальнозміцнюючих засобів на рослинній основі. Вони зручні для домашнього прийому, але не підходять для прийому у дорозі або у відпустці.

Правильний вибір загальнозміцнюючих та тонізуючих препаратів

Вибираючи засіб від синдрому хронічної втоми або інших захворювань нервової системи, важливо орієнтуватися на зручність їх застосування та унеможливити прийом компонентив, здатних викликати алергію. Також слід виключити ефект перехресних реакцій.

• Наприклад, алергія на мед забороняє використання ліків на основі маточкового молочка.
  • Хоч женьшень добре тонізує нервову систему і навіть не надає їй перезбудження і не викликає звикання, але може викликати порушення сну.
  • Родіола рожева допомагає підвищити знижений тиск.
  • Лимонник китайський, елеутерокок колючий та левзея сафлороподібна є адаптогенами середньої сили.
  • Кофеїн впливає лише тимчасово на підвищення рівня енергії, і зловживати їм не варто.

Адаптогени – препарати з вмістом алкалоїдів для підвищення бадьорості та для специфічної стимуляції імунітету.

Імуномодулятори можна використовувати як загальнозміцнюючі засоби у боротьбі з апатією, якщо її причиною є надмірне вірусне навантаження.

Тонізуючі засоби викликають приплив бадьорості та підвищення тонусу організму, що дозволяє сучасній людині швидко адаптуватися до динамічних процесів у житті. Вітаміни для тонусу не тільки підвищують його, але сприятливо впливають на імунну систему, дозволяючи швидко пристосуватися до зміни клімату, змін у режимі дня та інших факторів.

Ліки для тонусу та бадьорості покращують метаболізм та підвищують активність інших життєво важливих процесів. Як правило, в основі тонізуючих препаратів лежить натуральна сировина рослинного чи тваринного походження.

Виробниками випускаються тонізуючі вітаміни і для чоловіків, і для жінок. Вони дозволяють організму пристосуватися і нормально функціонувати, враховуючи вплив таких негативних факторів:

• надто високі фізичні навантаження;
  • коливання температури довкілля;
  • підвищений стресовий та нервово-психічний стан;
  • неправильне та незбалансоване харчування;
  • несприятливі умови життя.

Купуючи ці вітаміни в аптеці, слід знати, що вони також застосовуються і для лікування деяких захворювань, але вживати їх можна тільки після порад лікаря. При зловживанні ними може виникнути низка небажаних реакцій, що може призвести до виснаження організму. Також варто враховувати взаємодію загальнозміцнюючих та тонізуючих вітамінів з іншими ліками через можливе посилення їх ефективності. При деяких захворюваннях це може мати користь, а за інших бути абсолютно протипоказаним.