Ліки від судом в ногах

• Капсикам
  • Фастум
  • Апізартрон

Судоми – це раптові мимовільні скорочення однієї або цілої групи м'язів, які можуть бути викликані зовнішніми або внутрішніми причинами. Такими причинами у здорових людей може бути перевантаження певних м'язів, наприклад у спортсменів, чи переохолодження в воді. Нерідко під час засипання і сну трапляються мимовільні посмикування судомного характеру. Також судоми різного типу є симптомами серйозних захворювань. Тому, для купірування будь-яких таких симптомів потрібні протисудомні препарати.

Крім важких хвороб, наприклад епілепсії, ще при безлічі станів можуть спостерігатися судоми:

• при захворюваннях судин головного мозку, віці старше 75 років і геморагічних інсультах;
  • при черепно-мозкових травмах;
  • при інфекційних хворобах центральної нервової системи (менінгіт, енцефаліт, ВІЛ-інфекції);
  • при кисневому голодуванні головного мозку;
  • при інтоксикації організму;
  • при прийомі лікарських препаратів;
  • при гострих обмінних порушеннях (наприклад, гіпоглікемії);
  • при синдромі відміни після припинення вживання алкоголю;
  • при прийомі великих доз алкоголю;
  • при прийомі психотропних засобів (кокаїну, крека, «екстазі»);
  • при температурі вище 38,5 ° C у дітей до 7 років (фебрильні судоми);
  • при печінковій недостатності;
  • при хворобі Паркінсона.

Тому, самостійно приймати протисудомні лікарські засоби без призначення лікаря категорично заборонено. Це також обумовлено сильним впливом таких ліків на нервову систему пацієнта.

Види судом

Залежно від тривалості і вираженості розрізняються спазми:

• клонічні – безболісні короткочасні, з чергуванням розслаблення і напруження м'язів. Вони є проявом фізичного або нервового перенапруження, викликаного надмірним збудженням клітин кори головного основного моторного відділу.
  • тонічні – тривалі, що супроводжуються затвердением м'язів і їх болем. Більш характерні для нижніх кінцівок і тривають три і більше хвилини, а викликані надмірним збудженням підкіркових структур мозку.

Залежно від груп м'язів, що беруть участь в патологічному процесі, спазми класифікуються як:

• локалізовані – охоплюють один м'яз або групу м'язів;
  • генералізовані – впливають на більшість м'язів або на всі м'язові групи. Супроводжуються втратою свідомості, тонічною напругою (симетричною і / або асиметричною) м'язів кінцівок, що змінюються клонічними посмикуваннями. Такі спазми можуть супроводжувати напади епілепсії.

Ліки проти судом

Для усунення спазмів під час нападів епілепсії призначаються протисудомні засоби (антиконвульсанти), що регулюють процеси збудження і гальмування в відділах головного мозку і цим купірують судоми. Антиконвульсанти різні за хімічним складом забезпечують такі варіанти механізмів дії:

• посилення функції гальмівних нейронів;
  • гальмування збудливих рецепторів нейронів;
  • прямий вплив на проведення імпульсу.

При виборі ліків від судом лікарі враховують вид конвульсій і механізм дії лікарського засобу. Але, з огляду на те, що одним з побічних ефектів є пригнічення дихального центру, а це несе небезпеку для здоров'я, призначати протисудомні ліки має право тільки лікар, а в аптеках ці препарати відпускаються тільки за рецептом.

Підходи до прийому препаратів від судом

Раніше терапія епілепсії грунтувалася на прийомі протисудомних препаратів і недопущення нових нападів. Але сьогодні її основою є комплексний підхід з метою збереження якості життя пацієнта і його працездатності на тлі прийому препаратів для лікування. Ефективність терапії залежить від дотримання режиму прийому ліків, побічних ефектів, а іноді навіть від зміни ліків за торговим найменуванням.

Лікування епілепсії починають з використання одного препарату, але при неможливості досягти потрібного результату, тільки тоді підключають другий препарат і застосовують різні комбінації.

Ліки при судомах в ногах

Причиною судом м'язів нижніх кінцівок можуть бути:

• перенапруження,
  • недостатнє кровопостачання,
  • зневоднення, недолік мікроелементів,
  • ендокринні захворювання (гіпотиреоз, цукровий діабет),
  • вагітність,
  • прийом деяких лікарських засобів.

Таблетки від судом в ногах не відносяться до етіотропної (що впливає на причини) терапії. Їх дія спрямована суто на симптоматичне лікування. Можливий їх прийом епізодично, а при тривалих або частих нападах можна приймати ці препарати системно дорослим і дітям.

Протисудомні препарати розраховані на поліпшення самопочуття пацієнта і підтримку якості життя. Але всі вони відносяться до групи сильнодіючих препаратів. Тому, їх не можна купити онлайн в інтернеті, а придбати такі засоби можна тільки в аптеці за рецептом.