Бандаж післяопераційний: основні функції

Після деяких видів хірургічних втручань пацієнтам слід носити бандаж післяопераційний — пояс чи пов’язку для швидшого загоєння рани. Широке поширення цього медичного виробу пояснюється багатофункціональністю:

• бандаж післяопераційний захищає рану від потрапляння бактерій;

• пояс забезпечує підтримку внутрішніх органів і не дає їм опускатися;

• післяопераційний бандаж захищає місце хірургічного втручання від зовнішніх механічних пошкоджень;

• пов’язки чи повноцінний тип бандажа із застібками мають компресійний ефект, завдяки чому в ділянці під ним покращується кровообіг і пришвидшується процес загоєння;

• зменшується ймовірність розходження швів;

• підтримує м’язи в тонусі тощо.

Бандаж післяопераційний особливо актуальний для дітей, які не можуть контролювати себе й, наприклад, намагаються руками розчухати шов.

Попри чималі переваги медичного виробу, слід пам’ятати про протипоказання до використання післяопераційного бандажа. Так, його не рекомендують або навіть забороняють вдягати у випадку, якщо:

• післяопераційний шов загноївся;

• розвинулася алергічна реакція на тканину, яку використовували для пошиття бандажа післяопераційного;

• пацієнт має шкірні захворювання на ділянці тіла, до якої прилягатиме виріб тощо.

Тому перед тим, як купити в аптеці післяопераційний бандаж, слід порадитися з лікарем. Він підкаже, який саме тип виробу потрібен, скільки та як саме його носити.

Який тип бандажа післяопераційного купити

Купити бандаж післяопераційний нескладно: в аптеках є різні типи цього виробу й продають їх без лікарського рецепта. Та варто розуміти, що не будь-який бандаж стане помічним у конкретному процесі реабілітації.

Фахівці розділяють бандаж післяопераційний:

• абдомінальний — рекомендують купити після кесаревого розтину, операції на органах черевної порожнини тощо;

• протигрижовий бандаж післяопераційний;

• для обличчя — широко застосовують після хірургічних втручань в косметології, аби пришвидшити процес загоєння та зменшити болісні відчуття й набряки;

• для грудної клітки — необхідно купити у випадку операції на серці, легенях чи для фіксації після переламу в області цієї ділянки;

• плечовий — застосовують для швидшого процесу реабілітації після операцій на плечовому суглобі, при розриві обертальної манжети плеча тощо.

Також при виборі післяопераційного бандажа в аптеці необхідно розуміти, як він має виглядати. Бандажі виробляють у вигляді поясу, білизни, корсету, шортів, спідниці-поясу та ін. Вигляд бандажа напряму пов’язаний із місцем, на якому проводили операцію, та завданнями, які стоять під час процесу відновлення.

Відрізняється бандаж післяопераційний для жінок, чоловіків і дітей. Це пов’язано з розміром і формою виробу, що пояснюється анатомічними особливостями тіла.

Бандаж післяопераційний: на що звернути увагу

Аби процес відновлення після операції протікав швидше завдяки бандажу, слід звернути увагу на кілька нюансів при його виборі в аптеці чи спеціалізованому магазині. Насамперед — розмір. Необхідно зняти мірки у післяопераційний період, аби бандаж щільно прилягав до тіла. Лише в такому випадку він буде корисним.

Вартість післяопераційного бандажу може бути високою з огляду на дорогі матеріали чи бренд виробника. Втім не слід через це брати товар з рук — бандаж, який хтось колись вже носив. В такому випадку його форма буде повторювати форми людини, яка вдягала пояс, а відтак і користь від нього буде мінімальною. На бандаж післяопераційний аптека не дасть гарантії, однак він точно зберігатиметься у відповідних умовах, які забезпечать цілісність та неушкодженість товару.

Звертайте увагу на застібки. Попри те, що це не основний елемент бандажа, від нього залежить, наскільки зручно буде вдягати виріб. Після операції може бути складно вільно рухатися, тож необхідно продумати, чи підійде пацієнту бандаж на липучках, чи на металевих застібках або ж він матиме шнурівку.

На сайті аптеки DS можна переглянути всі доступні для замовлення товари з категорії «бандаж післяопераційний» і замовити потрібний з доставкою додому.