Людині радять застосовувати противірусні препарати, якщо доведено, що збудником хвороби, від якої вона страждає, є вірус. Такі ліки точно не допоможуть при бактеріальному захворюванні, грибковому тощо. Вірусів у світі сотні тисяч і на боротьбу з кожним людство ще не вигадало ефективного засобу. Тим паче віруси можуть мутувати, а отже завжди випереджатимуть фармацевтичну сферу.

Сьогодні клінічно доведено, що противірусні препарати працюють проти:

• грипу;
  • герпесу;
  • ВІЛ-інфекції;
  • цитомегаловірусної інфекції тощо.

Частину захворювань, які викликають віруси, вилікувати неможливо, частину ж лікувати противірусними засобами й не потрібно, оскільки організм сам легко справляється. Найчастіше люди купують в аптеках противірусні засоби в сезон грипу та застуд, адже в осінньо-зимовий період організм ослаблений і часом може не встояти в боротьбі з вірусами самотужки.

Противірусні препарати від грипу та застуди

Найбільш дієвим способом вберегтися від грипу є вакцинація. Втім і вона не дає 100 % захисту від цього захворювання. Тож іноді в пригоді у боротьбі з цією групою захворювань стають противірусні засоби.

Противірусні ліки діють:

• або на сам вірус і вбивають його (як-от «Таміфлю», «Ребетол», «Реленза» й подібні);
  • або імітують захисний імунітет організму (наприклад, «Цитовір», «Циклоферон» та ін.).

Противірусні засоби лікарі призначають тим, у кого слабкий імунітет і організм не може самотужки подолати захворювання. Втім не варто очікувати, що лише ці медикаменти стануть порятунком. Ефективний план лікування грипу передбачає комбінацію групи різноманітних препаратів, вибирати один із яких і вживати лише його не можна.

З огляду на те, що у світі часто з’являються нові штами вірусу грипу, а також на те, що віруси можуть мутувати, одні й ті самі противірусні препарати, які людина приймає протягом років, можуть в певний момент виявитися неефективними. В такому випадку слід підібрати аналог.

У випадку застуди лікарі не радять застосовувати противірусні засоби, коли симптоми вже проявилися. Здебільшого медики рекомендують вживати противірусні препарати ще до того, як захворювання дало про себе знати. Якщо ж у вас діагностували застуду чи орвь, краще зосередитися на полегшенні симптомів і постільному режимі.

Противірусні препарати для дорослих і дітей відрізняються. Для малечі фармацевтичні компанії розробляють засоби з меншим дозуванням, простішим способом застосування, іноді — з солодким смаком і яскравим кольором. Все — щоб дитина не боялася приймати їх, а дорослий мав з чого вибирати ефективний засіб з-поміж безлічі противірусних ліків.

Побічна дія противірусних засобів

Противірусні препарати для дорослих чи дітей іноді мають негативні наслідки. Це не означає, що коли ви захворіли на грип чи застуду й ковтнули пігулку противірусного препарату, побічні дії обов’язково проявляться. Однак вибирати противірусні ліки слід уважно, а перед тим, як приймати, варто прочитати інструкцію. Серед поширених побічних дій:

• нудота;
  • сонливість;
  • запаморочення;
  • головний біль;
  • роздратованість.

Часто противірусні препарати протипоказані вагітним.

Крім того, не можна призначати противірусні ліки собі самостійно. Їх можна вживати лише за призначенням лікаря й лише в тих дозуваннях, які зазначив фахівець. Інакше може з’явитися резистентність — стан, коли віруси адаптуються до медикаментів і противірусні засоби просто не діятимуть. Тоді буде в рази складніше подолати, на перший погляд, звичайне орві.

Чи бувають противірусні препарати недорогими

На противірусні препарати ціна варіюється від кількох десятків до сотень гривень. Кінцева вартість залежить від діючої речовини та виробника.

Противірусних препаратів недорогих на ринку більше ніж достатньо. Наприклад, оксолінова мазь, дія якої спрямована проти вірусів грипу та аденовірусів. Це ефективний і перевірений засіб. А от озельтамівір чи занамівір, які Міністерство охорони здоров’я схвалило як ефективні противірусні препарати для дорослих і дітей, коштуватимуть дорожче.

У будь-якому разі вибирати противірусні ліки, орієнтуючись суто на ціну, не можна. Слід зважати на групу, до якої належить противірусний засіб (вбиває вірус чи імітує імунітет), склад, чутливість організму до компонентів, форму випуску тощо. Від усіх цих факторів залежатиме те, наскільки ефективним буде лікування та як швидко застуда або грип відступлять.

✅ Категорія препаратів Противірусні препарати ✅ Кількість у каталозі 120 ✅ Найдешевший препарат 12.80 грн. ✅ Найдорожчий препарат 2790.00 грн.