Діарея – це раптове порушення дефекації. Типовою симптоматикою є пронос, болі в животі, загальна інтоксикація, у тяжких випадках підвищується температура. У більшості випадків антибіотики при діареї непотрібні, достатньо сорбентів та дієти. Але якщо діарея викликана бактеріальною флорою, вірусами у пацієнтів зі зниженим імунітетом, то показане призначення препаратів цієї групи.

Причини появи діареї

Діарея – це стан, при якому у людини спостерігається часте та рідке випорожнення. Причини діареї:

• інфекції – найпоширенішими є сальмонельоз, ешерихіоз, ротавіруси й ентеровіруси;
  • харчове отруєння – споживання нездорової чи забрудненої їжі викликає до отруєння та діарею;
  • нестерпність до певних продуктів – глютен, лактоза;
  • підвищена активність кишківника із-за стресу, тривоги, надлишку кави або алкоголю;
  • лікування певними медикаментами;
  • хронічні захворювання – хвороба Крона, ентероколіти;
  • зміна дієти або водного режиму.

Якщо діарея триває кілька днів, супроводжується високою температурою або кров'яними виділеннями, іншими симптомами, зверніться до лікаря.

Коли призначають антибіотики від діареї

Антибіотики призначають у випадках, коли діарея викликана бактеріальною інфекцією. Показання для призначення:

• підозра на бактеріальну інфекцію, є кров у фекаліях або висока температура;
  • підтверджена бактеріальна інфекція – за результатами аналізів;
  • у випадках, коли інфекція розповсюджується за межі кишківника або при наявності серйозних ускладнень;
  • довготривала або хронічна діарея.

Зверніть увагу, що не кожна діарея потребує призначення антибіотиків. У багатьох випадках вона проходить самостійно при дотриманні дієти, регідратації та симптоматичному лікуванні.

Особливості застосування для дорослих, дітей та вагітних

Застосування антибіотиків від діареї має свої особливості залежно від категорії пацієнтів: дорослих, дітей та вагітних. Рекомендації та пояснення представлені у таблиці.

Категорія пацієнтів Пояснення фармацевтів Аптеки DS
Дорослі Призначаються стандартні дози антибіотиків від діареї. Важливо дотримуватися рекомендацій щодо дозування та тривалості приймання, а також враховувати можливі побічні ефекти.
Діти Для дітей антибіотики призначаються відповідно до їх віку та ваги, бо дозування може відрізнятися від дорослих.
Важливо обговорити з лікарем правильну дозу та режим приймання препаратів.
Вагітні та годуючі жінки Призначення антибіотиків таким пацієнтам потребує обережності, бо деякі з них можуть мати негативний вплив на дитину.
Лікар повинен оцінити можливі ризики та користь лікування антибактеріальними препаратами для матері та плода перед призначенням лікування.
Деякі антибіотики проникають у грудне молоко, тому лікар порадить припинити годування груддю протягом лікування або призначить безпечний препарат.

Протипоказання

Антибактеріальні засоби можуть бути ефективними при лікуванні діареї, але перед призначенням лікар має виключити протипоказання:

• алергічна реакція у пацієнта на певні антибіотики або їхні компоненти;
  • порушення функції нирок або печінки – ліки призначають з обережністю і тільки під наглядом лікаря;
  • вагітність і годування груддю для деяких видів лікарських засобів;
  • дитячий вік – деякі антибіотики мають обмеження, потребують розрахунку при дозуванні.
  • змішана етіологія діареї – у деяких випадках діарея може бути спричинена бактеріями вірусами або іншими факторами. У цих випадках призначення антибіотиків може бути неефективним або навіть шкідливим.

Антибіотики від діареї в Аптеці DS

Наша онлайн-аптека пропонує ліки від проносу, інших розладів системи травлення для дорослих і дітей у різних лікарських формах. Обирайте потрібний препарат, наші спеціалісти можуть надати консультацію щодо його ціни та аналогів. Доставляємо по Україні популярними поштовими сервісами.