Антибіотики широкого спектра дії – це препарати, що активні проти різноманітних видів бактерій – грамнегативних, грампозитивних, аеробів, анаеробів. Такі препарати використовуються у випадках, коли точно не відомо, який конкретний вид патогенної флори є причиною захворювання, або коли інфекція викликана декількома видами бактерій.

Важливо враховувати, що використовувати антибіотики треба тільки за призначенням лікаря. Неправильне використання антибактеріальних препаратів призведе до розвитку резистентності бактерій.

Коли призначають антибіотики широкого спектра дії

Протизапальні антибіотики призначають у ситуаціях, коли вид патогена не визначений, а пацієнт потребує лікування препаратами цієї фармакологічної групи. Показання для призначення:

• захворювання органів дихання;
  • патології носа та горла, нирок, сечовивідних шляхів, кишківника;
  • бактеріальні інфекції, що викликають захворювання мозку;
  • гнійні рани, флегмони та абсцеси;
  • сепсис;
  • бактеріальні захворювання репродуктивної системи, шкіри, суглобів;
  • після операції для профілактики інфікування бактеріальною флорою, розвитку ускладнень.

У деяких ситуаціях препарати цієї групи можуть використовуватися для профілактики інфекцій у хворих або вразливих пацієнтів, наприклад, перед хірургічним втручанням.

Класифікація антибіотиків широкого спектра дії

Препарати цієї фармгрупи класифікуються за різними критеріями, такими як хімічна структура, механізм дії, джерело походження тощо. У таблиці наведено загальну класифікацію за основними класами з переліком препаратів.

Всі сильні антибіотики виробляють у різних лікарських формах – в таблетках і капсулах, розчинах для ін'єкційного введення, сиропах для дітей, краплях для очей та носа.

Які вибрати протизапальні антибіотики

Вибирає та призначає антибактеріальні препарати лікар. Він бере до уваги симптоми та загальний анамнез пацієнта, його вік, спосіб введення препарату, систему організму, де даний препарат накопичується і діє найефективніше. І навіть механізм дії самого антибіотика, його побічну дію.

Наприклад, гентаміцин лікар не призначить при лікуванні органів слуху або пацієнту з вадами слухового нерва. А препарат тієї ж групи аміноглікозидів – тобраміцин у розчині для лікування бактеріальних захворювань очей – дозволений для лікування того ж самого пацієнта із вадами слуху.

Популярні антибіотики широкого спектра дії в таблетках:

• Азитроміцин;
  • Амоксицилін;
  • Доксициклін;
  • Цефіксим;
  • Ципрофлоксацин.
Зверніть увагу! Універсальних антибіотиків не існує. Для кожної хвороби є протоколи лікування. В них вказано, які антибіотики потрібно призначати у першу чергу (перша лінія), а які при їх неефективності. Наприклад, препарати першої черги для дітей при ангіні – це група пеніцилінів, при їх неефективності або непереносимості лікар призначить еритроміцин або цефалоспорини.

Замовити антибактеріальні препарати широкого спектра дії онлайн

Наша онлайн аптека пропонує антибіотики широкого спектра дії для дітей та дорослих у різних лікарняних формах. Ціна залежить від торгової назви препарату, об’єму замовлення. Для постійних покупців Аптеки D.S діє система знижок. Доставляємо замовлення по Україні за виключенням тимчасово окупованих територій.