У випадку проблем із метаболізмом, слід приймати ліки від порушення обміну речовин, аби не допустити ускладнень і ще більших проблем зі здоров’ям. Метаболізм — це складний набір хімічних реакцій, які тіло використовує, аби підтримувати життєдіяльність та виробляти енергію. Спеціальні ферменти розщеплюють їжу, хімічні сполуки, завдяки чому вони перетворюються на «паливо». Крім того, обмін речовин передбачає, що непотрібні сполуки з організму виводяться, а ті, яких бракує, виробляються додатково. Відповідно, при порушенні обміну речовин, або один з цих процесів, або кілька не виконуються — тоді й потрібні спеціальні препарати.

Ліки від порушення обміну речовин

Причин, чому в людини стається порушення обміну речовин, багато. Це можуть бути:

• проблеми зі щитоподібною залозою;

• діабет І чи ІІ типу;

• захворювання наднирників та ін.

Тож перед тим, як призначити препарати, лікар має вивчити скарги пацієнта, аналізи тощо.

Загально ліки від порушення обміну речовин можна розділити на:

• препарати, що стимулюють вироблення гормону інсуліну — актуальні для людей, що мають діабет чи проблеми з індексом маси тіла. Такі таблетки спалюють жир, а також пригнічують апетит;

• препарати, що прискорюють обмін речовин, зокрема тих, які відповідають за розщеплення жирів;

• таблетки та розчини, які пришвидшують відновлення тканин, виводять з організму непотрібні та шкідливі сполуки, що шкодять здоров’ю.

Нормалізація ваги, апетиту, настрою, самопочуття — все це здатні й мають за потреби зробити ліки від порушення обміну речовин. Залежно від діагнозу, лікар рекомендує анаболіки чи вітаміни, регідратанти, детоксиканти тощо. Для коригування порушення обміну речовин препарати вводять внутрішньовенно, роблять ін’єкції у м’язи, приймають перорально у вигляді крапель чи таблеток, випускають їх і у вигляді свічок. Завдяки цьому препарати можна давати навіть маленьким дітям, аби запобігти проблемам зі здоров’ям в майбутньому.

Купити таблетки при проблемах з обміном можна в аптеці. Ціна на такі препарати змінюється, залежно від складу й виробника, а тривалість терапії залежить від стану здоров’я й ступеня захворювання. На сайті аптеки DS можна купити ліки від порушення обміну речовин онлайн і з доставкою.

Окрім препаратів у формі таблеток чи розчинів, лікарі рекомендують стежити за харчуванням і фізичною активністю, достатньою кількістю сну й відпочинку.

Як розпізнати порушення обміну речовин

При порушенні обміну речовин препарати призначають тоді, коли є низка симптомів, які свідчать про проблему. А це:

• різне зниження ваги або ж, навпаки, збільшення;

• періодичне подразнення в горлі;

• шлункові розлади;

• відчуття спраги (як у випадку з діабетом);

• безпричинне відчуття голоду;

• випадіння волосся, ламкість нігтів і загальне погіршення здоров’я.

Втім не можна призначати медикаменти собі самостійно — купити перші-ліпші таблетки в аптеці означає наразити себе на небезпеку появи ускладнень. Наприклад, препарати при порушенні обміну речовин у жінок відрізняються від тих, що призначають чоловікам. Це пов’язано з різницею в гормональному фоні. Так само неоднакові й препарати, що виписують дітям і дорослим.

Низка ліків від порушення обміну речовин мають побічну дію для людей із захворюваннями печінки, нирок, онкологією, гормональними порушеннями, серцевими патологіями, вагітним тощо. Тому важливо дотримуватися рекомендованого дозування препаратів і годин прийому.