Нестача енергії, обумовлена ​​сучасним енергійним ритмом життя, максимальною концентрацією, кругообігом поточних справ, сімейними турботами, прагненням встигнути все і відразу призводить до накопичення втоми та потреби приймати вітаміни для підвищення енергії. Ці речовини допоможуть посилити обмін речовин, запобігти сонливості, млявості, апатії чоловікам і жінкам. Вітаміни для енергії найкраще допоможуть організму відновитися та повернути здоров'я, бадьорість та радість життя.

Комплекс вітамінів, що надають енергію, дозволяє відчути покращення стану за короткий час. Прийом цих корисних добавок дозволено у будь-якому віці, адже завдяки їм компенсується нестача в харчуванні потрібних макро-, мікроелементів, пребіотиків та омега-кислот. Наявність рослинних добавок збільшує ефективність вітамінних комплексів, що виражається посиленням позитивного терапевтичного ефекту.

БАДи та вітаміни для підвищення тонусу, енергії та сили

• Вітамін C або аскорбінова кислота – має функції чудового антиоксиданту, імуностимулятора та імунопротектора, особливо при регулярному її прийомі для підвищення опірності організму сезонним застудам.
  • Вітаміни групи B – незамінні для допомоги нервовій системі у стані стресу, безсоння, зниження продуктивної активності та загальної втоми;
  • Вітамін A – має опосередкований вплив на імунітет, бере активну участь у синтезі гемоглобіну;
  • Вітамін D – бере участь у синтезі достатнього організму кількості гормону сну мелатоніну.

Прийом вітамінів для енергії та від втоми потребує наявності в комплексі мікроелементів. Такими є:

• магній,
  • цинк,
  • селен,
  • мідь,
  • фолієва кислота,
  • жирні омега-кислоти.

Сукупність цих компонентів покращує метаболізм та посилює позитивний ефект.

Ліки тонізуючої дії

До складу найбільш поширених препаратів, що мають тонізуючу дію, часто входять речовини рослинного походження:

• елеутерокок;
  • лимонник китайський;
  • екстракт кореня женьшеню.

Елеутерокок – стимулює серцево-судинну і нервову систему, позбавляє дратівливості, знімає перевтому, благотворно впливає на розумові процеси. Прийом елеутерококу підвищує загальний тонус організму, і, як наслідок – функцію працездатності.

Китайський лимонник – засіб, що стимулює нервову систему. Прийом лимонника рекомендований при перевтомах, нервовому виснаженні організму та для відновлення фізичних та емоційних сил.

Корінь женьшеню – ефективний для підтримки тонусу. Відмінно знімає розумову та фізичну втому, тонізує нервову систему, збільшує працездатність. Дія кореня женьшеню знижує дратівливість, нервозність. Речовини цього засобу допомагають чоловікам ефективно вирішувати проблеми із потенцією. А жінки отримують ці тонізуючі добавки для допомоги при вікових змінах, наприклад, при клімаксі, для настроювання гормонального балансу, відновлення регулярного менструального циклу, підвищення лібідо, а також для усунення наслідків фізичних виснажень та стресів.

Перераховані засоби є джерелами біологічно-активних речовин – препаратів на рослинній основі, що призначаються пацієнтам з низьким тиском та іншими ознаками виснаження організму.

Особливі вказівки щодо застосування препаратів

При прийомі ліків на рослинній основі слід пам'ятати, що кожне з них має не тільки лікувальні властивості, але й здатне викликати побічні ефекти, наприклад, індивідуальну непереносимість.

При покупці таких вітамінів потрібно враховувати їх форму випуску та спосіб застосування. Найзручніше пити вітаміни у формі капсул, таблеток по одній штуці на день, а дітям більше підходять жувальні форми.

Важливо враховувати різницю у складі вітамінів для дорослих та дітей, концентрації активних компонентів, форми випуску та схеми застосування.

Слід звернути увагу на вміст вітамінів та мінералів у препараті. Наприклад, восени та взимку спостерігається дефіцит вітаміну D, тому з жовтня до березня слід приймати харчові добавки з цим вітаміном. Інші вітаміни та мінерали, які влітку надходять із свіжих овочів, ягід та фруктів, навіть якщо зберігаються взимку до весни, то кількісно зменшуються та їх дози стають недостатніми.

Завдяки жирним кислотам омега покращується здатність до концентрації та зменшується втома.

Хороший нічний сон забезпечує активність та зменшує втому та сонливість вдень. Доросла людина в середньому має спати від семи до дев'яти годин на добу.

Щоб запобігти дегідратації, яка знижує працездатність та бадьорість і призводить до погіршення концентрації уваги, доросла людина на день має випивати 1,5-2 л води. Варто знати, що кава, чай, алкоголь не лише не прирівнюються до потрібної рідини, а й сприяють виведенню води з організму.

Жіночі, чоловічі та дитячі вітаміни для відновлення сил і енергії допомагають у виробленні заряду бадьорості, а при їх регулярному вживанні наповнюють організм енергією та надають сприятливий вплив на всі його системи. Якщо є потреба в такому засобі, але є сумніви, перед покупкою варто проконсультуватися з лікарем.