Таблетки від алергії

• Димедрол
  • Феністил

Кому потрібні протиалергічні препарати

Свербіж, набряк чи почервоніння шкіри — симптоми, які свідчать про реакцію організму на подразник й через які організм сигналізує нам, що настав час прийняти протиалергічні препарати, аби уникнути серйозних наслідків для здоров’я.

Алергія — це реакція імунної системи на подразник — алерген. У відповідь на нього імунна система виробляє антитіла, які визначають той чи інший алерген як шкідливий, навіть якщо це не так. Те ж почервоніння чи набряк можуть бути звичайною побічною дією — в такому випадку на подразник реагує весь організм чи певний орган, однак не імунна система. Тож і лікування має бути іншим.

Більшість алергічних реакцій мають легкий чи середній перебіг, не спричиняють серйозних проблем і не потребують тривалого лікування. Але в невеликої кількості людей навіть через звичайну харчову добавку може виникнути тяжка алергія. Це називається анафілаксія. За такого стану людині слід негайно прийняти протиалергічні ліки, адже від них залежить життя.

Алергію спричиняють алергени, які містяться у:

• пилових кліщах;
  • плісняві;
  • продуктах;
  • ліках;
  • шерсті тварин тощо.

Ліки від алергії: види

Препарати для лікування алергії доступні у вигляді:

• таблеток;
  • розчинів;
  • інгаляторів;
  • назальних спреїв;
  • очних крапель;
  • кремів для шкіри.

За принципом дії розрізняють:

• Антигістамінні ліки від алергії. Принцип їхньої дії полягає в блокуванні гістаміну — речовини, яка виділяється через реакцію імунної системи на подразник, наприклад, пилок амброзії. Гістамін впливає на рецептори організму, через що і виникають почервоніння, свербіж, набряк тощо. Антигістамінні препарати запобігають цим симптомам.

Протиалергічні лікарські засоби такого типу відпускають за рецептом і без. Сучасні препарати здебільшого не спричиняють побічних реакцій, однак можливі сонливість, втомлюваність, головний біль.

• Препарати від алергії проти набряків. Протиалергічні лікарські засоби такого типу зменшують закладеність носа. Їх часто призначають разом з антигістамінними. Важливо не користуватися назальним спреєм і краплями для очей тривалий час, адже така терапія може лише погіршити симптоми. Таблетки й рідкі препарати для лікування алергії в цьому плані безпечніші.
  • Кортикостероїди — препарати проти алергії, які знижують прохідну здатність судинних стінок, гальмують рух лімфоцитів і мають імуносупресивну дію, тобто пригнічують імунітет, аби надто різка реакція на подразник не нашкодила організму.

Кортикостероїди ділять на:

1. протиалергічні ліки короткої дії — 24-36 годин;
  2. препарати середньої тривалості дії — до двох діб;
  3. таблетки від алергії, спреї чи розчини тривалої дії — понад 48 годин.

Лікування кортикостероїдами ефективне для людей з астмою, а також для тих, хто страждає від алергічного риніту. Мазі чи краплі з цього ряду препаратів корисні при лікуванні алергічного кон’юнктивіту. Також кортикостероїди — засоби, які лікар призначає при дерматитах, спричинених алергією.

Часто ліки від алергії доводиться комбінувати. Це дозволяє не лише швидше позбутися незручних симптомів алергії, а й не допустити розвитку інфекційних захворювань, збоїв в обміні речовин тощо.

Які ліки від алергії найефективніші

Не можна однозначно сказати, які препарати проти алергії найкращі. Адже організм кожної людини реагує індивідуально як на алерген, так і на терапію. Втім відомо, наприклад, що антигістамінні препарати І покоління мають седативний ефект. Ті, хто їх приймають, скаржаться на сонливість, швидку втомлюваність. Водночас аналогічні препарати вже ІІ покоління здебільшого позбавлені таких побічних ефектів.

При набряку слизової оболонки горла, закладеності носа ефективні антигістамінні та протинабрякові препарати у вигляді назальних спреїв чи інгаляторів. Препарати від алергії в такому форматі швидше досягають слизових, відтак і засвоюються швидше. Відповідно, й для того, аби оперативно усунути сльозотечу чи набряк очей, слід застосовувати краплі та мазі.

Однак перед тим, як купити ліки від алергії в аптеці, слід порадитися з медиками. Адже неконтрольований прийом препаратів від однієї алергії може спричинити нову алергію. А регулярне вживання ліків несе додаткове навантаження на організм, що особливо небезпечно для вагітних, людей із серцевими захворюваннями, онкологією тощо.

Дітям не слід давати ті ж препарати, що й дорослим, або варто зважати на дозування. Науковці розробили спеціальні препарати для дітей, які мають інший смак, а також зручну форму. Наприклад, дитячі спреї менші за розміром, завдяки чому ними легше та безпечніше користуватися.

Вилікувати алергію в більшості випадків неможливо. Тому лікування слід проводити протягом всього життя або регулярно, або періодично — залежно від тяжкості перебігу захворювання та наявності супутніх патологій. Однак алергік завжди має тримати під рукою антигістамінні таблетки чи протинабрякові препарати.

В аптеці DS протиалергічні препарати можна купити онлайн і замовити через сайт доставку. Сторінка дозволяє відсортувати їх за ціною, виробником, можна перевірити наявність тих чи інших засобів.

Лікування алергії — це не лише протиалергічні лікарські засоби, а й профілактичні препарати та заходи, які допомагають запобігти появі ускладнень.

💊 Категорія препаратів Від алергії 💊 Кількість у каталозі 111 💊 Найдешевший препарат 9.00 грн. 💊 Найдорожчий препарат 1193.54 грн.