Цей образ можна побачити в кожній аптеці нашої мережі. Історія його виникнення напрочуд цікава: ікона є сучасним іконографічним переосмисленням старовинного зображення Христа «Сhristus als apotheker» («Ісус як аптекар»), створеного у Німеччині ще у 16-17 ст. Адаптована до стилю і техніки традиційної української ікони, вона була створена 2012 року Іконописною школою «Радруж» Українського католицького університету на прохання нашої компанії. Тепер цей образ є нашим корпоративним символом.

У притаманній для епохи бароко алегоричній манері Ісус Христос зображений як дбайливий «аптекар», Який, готуючи ліки на душевні і фізичні рани людини, відмірює не традиційні медичні, а духовні компоненти: «Віру», «Надію», «Стійкість», «Мир», «Любов», «Допомогу», «Благодать», «Терпіння». Сцена проілюстрована висловами зі Святого Письма, серед яких: «Прийдіть до мене, усі втомлені і обтяжені, і я облегшу вас» (Євангеліє від Матея, 11:28). Як пояснив Тарас Тимо, керівник школи іконопису УКУ, богословський зміст образу – Божа допомога людині у важких обставинах її життя (хворобах, небезпеках, бідах), Боже чування над її долею. Хоча Господь посилає людині випробування і труднощі, Він водночас дає благодать і силу їх пережити й подолати. Символічне представлення Христа в образі фармацевта вказує також на благородний характер цієї професії, яка покликана допомагати людям і полегшувати їхні тілесні страждання. Сьогодні оригінал цієї ікони знаходиться у м. Вердері неподалік Берліна.

Десять років тому наша мережа звернулася до Іконописної школи УКУ з проханням створити новий образ, адаптований до стилю і техніки традиційної української ікони. Він написаний на липовій дошці, у середньовічній техніці яєчної темпери, із використанням позолоти. Автор роботи – Юлія Монька, випускниця Іконописної школи УКУ.

Як розповів директор та співвласник нашої мережі Олег Никулишин, ідея відтворити стародавню ікону виникла несподівано, коли до його рук потрапила книга про старі німецькі аптеки. «У цей час ми працювали над відновленням однієї із найдавніших аптек Львова – «Під Угорською короною», що на пл. Соборній, 1 (рік заснування – 1772). Я вбачав у цій знахідці можливість надати сучасному фармацевтичному бізнесу духовного змісту і звернувся до владики Бориса Гудзяка за порадою. Сподіваюся, що і через цей образ, і через відновлення старовинної аптеки, у якій він незабаром буде представлений, відновлюватиметься довіра до фармації, а самі фармацевти у своїй щоденній роботі матимуть за приклад Христа Чоловіколюбця».

Авторські права на ікону «Ісус Христос як фармацевт» передано УКУ. Репродукцію можна придбати у нашому інтерактивному музеї «D.S. Таємна аптека», зокрема онлайн на сайті музею. Кошти, виручені від поширення репродукцій, передаються на соціальні потреби.