У жовтні ми запустили новий арт-проєкт у відновленій історичній аптеці на площі Міцкевича, 8 (колись – аптека «Марійська» або «Маріацька»). На майстер-класах із живопису та заняттях із арт-терапії уже побувало чимало відвідувачів. Усі вони відзначили цілющий вплив творчості на самопочуття й ментальне здоров’я.

Трішки передісторії

У 2019 році наша компанія ревіталізувала (повернула до життя. – Авт.) столітню історичну аптеку у Львові, на площі Міцкевича, 8, що перебувала під загрозою закриття і знищення, як і, на жаль, більшість давніх львівських аптек. Відтак, сповідуючи філософію про цілісність фізичного та духовного здоров'я, тут віднедавна створено креативний осередок для львів’ян і гостей міста – «Арт-аптеку D.S.».

Згідно з нашим задумом, у цьому затишному творчому просторі відбуватимуться майстер-класи з арт-терапії та малярства для дорослих і дітей різного віку, зокрема й онлайн. Серед наших творчих партнерок – професіонали Марта Притула, Ольга Крукеницька, Наталія Даценко, Анна Верещак і Зоряна Лильо-Откович.

Чому проєкт має мистецьке спрямування?

Арт-аптека на Марійській покликана стати простором для творчості, розвитку й емоційного оздоровлення. Арт-терапія – сучасний популярний вид психоемоційного зцілення для дорослих і дітей, заснований на мистецтві й творчості. У її арсеналі – найрізноманітніші техніки живопису, графіки, фотографії, ліплення, виготовлення цікавих речей власноруч, що вважаються одними з найбільш м'яких та ефективних методів релаксації і психотерапії. Вони особливо актуальні сьогодні, адже українське суспільство тривалий час перебуває в умовах війни з російським агресором, а також потерпає від наслідків епідемії коронавірусу. Арт-терапія – чудова альтернатива бездумному проведенню часу в соцмережах чи за переглядом телевізійних шоу, яка здатна позитивно вплинути на психоемоційний стан, допомогти позбутися внутрішніх конфліктів, підвищити самооцінку, розвинути креативність мислення, а в груповому контексті – здобути цінні навички соціальної взаємодії та здорової комунікації.

Хто працює в «Арт-аптеці D.S.»?

Керівником проєкту є Лілія Гнатишин – колишня помічниця нашого Таємного Аптекаря. Допомагають їй майстрині-художниці Дарина Міщук і Олеся Глуховська.

«Ми лише розпочали свій творчий шлях»

Лілія Гнатишин зазначила, що розвиток проєкту суттєво ускладнюють нова хвиля захворюваності на коронавірус та протиепідемічні заходи. Відтак частину майстер-класів довелося перенести онлайн, хоча концепція арт-аптеки базується на створенні домашньої атмосфери й налагодженні зв'язку між учасниками та митцем, тобто націлена на безпосередню присутність. На творчість надихає і вишуканий інтер'єр закладу зі збереженням старовинних елементів. Наразі всі працівники арт-аптеки вакциновані й готові до проведення очних майстер-класів. Плануємо залучати більше діток, й організовувати соціальні заходи. Триває розробка живописних та рукодільних майстер-класів для малечі.

«Приємно бачити радість від творення»

Художниця та мистецтвознавиця Дарина Міщук обожнює творити й робить це все свідоме життя. В арт-аптеці вона проводить майстер-клас із техніки «Прозора акварель», що є вступом до академічного живопису. Техніка легка у виконанні, допомагає розслабитися, зануритися у спокійне споглядання природи й відтворити асоціації на папері. У результаті – неповторні роботи, яскраві емоції, радість на обличчях присутніх.

«Майстер-класи підходять усім»

Мисткиня Олеся Глуховська, яка спеціалізується на ботанічній ілюстрації, наразі проводить два майстер-класи: створення інтер'єрного живопису «Лавандове поле» і декоративного панно «Блакитний гібіск». В учасників виходять гарні колоритні зображення, попри різний рівень здібностей і підготовки. Майстер-класи доступні абсолютно всім, ба більше – у процесі люди часто виявляють приховані таланти!

У часі карантину можливість емоційного й ментального відновлення вкрай необхідна для подолання стресу, примирення із собою та відновлення внутрішніх резервів. На зустрічах у звичному режимі дотримуємось усіх карантинних вимог, отож просимо гостей мати із собою сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до візиту. Нагадуємо: для працівників компанії діє корпоративна знижка на всі заходи!

Також запрошуємо компанії на наші тренінги й майстер-класи: це чудова можливість налагодити комфортні зв’язки з колегами, дізнатися більше одне про одного та провести цікавий тимбілдинг.

Актуальний графік та багато цікавих новин – на фейсбук-сторінці проєкту.

Реєстрація за телефоном: +38067 170 44 04 (від 8:00 до 20:00).