Мережа аптек «D.S.» у різних містах і населених пунктах уклала угоди з комунальними підприємствами деяких територіальних громад щодо безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів окремим групам населення та за певними категоріями захворювань за рахунок можливостей місцевого бюджету*.

Згідно з чинним законодавством, відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах проводиться за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання пацієнта. Також обов'язковою умовою для отримання безкоштовних чи пільгових ліків є перебування особи на амбулаторному лікуванні.

Перелік категорій захворювань

Безоплатний відпуск лікарських засобів за переліченими категоріями захворювань провадиться лише у разі амбулаторного лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги:

• епілепсія
  • гемофілія (гематологія)
  • муковісцидоз
  • червоний вовчак
  • неспецифічний виразковий коліт
  • вроджена вада сердця
  • міастенія
  • хвороба Крона
  • хвороба Паркінсона
  • апластична анемія
  • портальна гіпертензія
  • гіпотиреоз
  • бронхіальна астма
  • нецукровий діабет
  • психічні захворювання
  • хвороба Бехтерєва
  • ревматоїдний артит
  • гіперплазія кори наднирників
  • менінгіома
  • гіпофізарний нанізм та синдром Тернера
  • хвороба Аддісона
  • онкологія
  • інші захворюбвання

а також таким групам пацієнтів

• діти хворі на цукровий діабет
  • діти хворі на ювенільний артрит
  • діти хворі на фенілкетонурію
  • діти з розсіяним склерозом
  • пацієнти з дитячим церебральним паралічем
  • стомовані пацієнти
  • пацієнти після трансплантації органів та хворі на післяопераційний гіпотиріоз
  • пацієнти з іншими/рідкісними (орфанними) захворюваннями

Читайте також: Як швидко отримати онлайн-консультацію лікаря педіатра (чи лікарів інших спеціальностей)

Перелік груп населення, які мають право на безкоштовні ліки чи пільгову оплату частини вартості ліків

• учасники бойових дій, з числа учасників АТО/ООС/ захисту України (далі – учасники бойових дій) та членів їх сімей;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни, з числа учасників АТО/ООС/ захисту України (далі - особи з інвалідністю внаслідок війни) та членів їх сімей;
  • члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС (далі – члени сімей загиблих (померлих));
  • члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
  • члени сімей зниклих безвісти військовослужбовців та членів сімей військовополонених;
  • військовослужбовці, які уклали контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до чинного законодавства України;
  • бійці-добровольці антитерористичної операції, яким наданий такий статус у відповідному порядку, затвердженому відповідно до чинного законодавства України, та членів їх сімей;
  • постраждалі учасники масових акцій громадського протесту, що розпочалися в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року (далі постраждалі учасники Революції Гідності);
  • ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС та особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи
  • ветерани Великої Вітчизняної війни
  • особи з інвалідністю 1-2 групи
  • діти з інвалідністю
  • діти до 3-ох років
  • інші групи населення згідно з чинним законодавством

Визначені аптеки «D.S.» можуть відпускати рецепти на безоплатній чи пільговій основі за чинним та правильно оформленим рецептом лікаря відповідної лікувально-профілактичної установи (про що укладено угоду).

Перелік аптек оновлено 23.02.2024р. (може бути невичерпний):

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ

• м. Бучач, вул. Галицька, 31-Г

ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ

• м. Ізяслав, вул. Шевченка, 40-Б
  • м. Нетішин, вул. Лісова, 1 (Аптечний пункт №1)
  • м. Волочиськ, вул. Незалежності, 64
  • м. Деражня, вул. Подільська, 1
  • м. Кам'янець-Подільський, вул. Драгоманова, 1
  • м. Кам'янець-Подільський, просп. М. Грушевського, 21
  • м. Кам'янець-Подільський, вул. Шевченка, 2
  • с. Мукша Китайгородська, вул. Матросова, 30
  • м. Красилів, вул. Грушевського, 84
  • м. Красилів, вул. Центральна, 32

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

• м. Сторожинець, вул. Видинівського, 4-А
  • смт. Кельменці, вул. Сагайдачного, 76
  • с. Мамаївці, вул. О. Кобилянської, 2-Б

*згідно з Постановою КМУ від 17.08.1998р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» і/або Постановою КМУ №1301 від 03.12.2009р. «Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших окремих категорій населення медичними виробами та іншими засобами» і/або Постановою КМУ від 31.03.2015р. №160 «Про затвердження Порядку забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання».

Дія Постанови КМУ від 17.08.1998р. №1303 не поширюється на лікарські засоби, вартість яких відшкодовується НСЗУ за договорами про реімбурсацію, укладеними відповідно до законодавства.

Як швидко отримати онлайн-консультацію лікаря терапевта або ендокринолога (чи лікарів інших спеціальностей)