«Пакунок малюка» – безповоротна адресна державна соціальна допомога сім’ям, у яких народилася дитина. Це комплект необхідних речей для догляду за немовлям у перші місяці його життя.

До «Пакунка малюка» входить набір сертифікованих якісних найнеобхідніших речей для новонародженої дитини, усього понад 90 речей, серед них – підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.

Отримувачем «пакунка малюка» може бути мати/батько, усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі новонародженої дитини. Набір мають видати у пологовому будинку.

Зібрати пакунок малюка можна й самостійно – на виділені державою кошти. Відтак, замість бебі-бокса можна обрати грошову компенсацію (кошти на банківську картку), яка на сьогодні становить 6816 грн – відповідно до законодавства, не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років. Кошти надійдуть на спеціальний банківський рахунок (картку), який слід відкрити в АТ «КБ «ПриватБанк» у встановленому законодавством порядку.

Із цьогорічних змін до Постанови КМУ вбачається, що від 1 липня 2024 р. буде оновлено реєстр закладів торгівлі, які братимуть участь у реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка», тобто тих торгових точок, включно аптек, де можна буде придбавати товари для дітей та породіллі за кошти з банківської картки, на яку надійшла грошова компенсація.

До того часу обмежень щодо використання цих коштів немає.

Слідкуйте за повідомленнями на нашому сайті або у Facebook

Читайте також: Як швидко отримати онлайн-консультацію дитячого лікаря педіатра (чи лікарів інших спеціальностей)