На адресу Аптечної професійної асоціації України (Громадська Спілка АПАУ) надійшов лист від департаменту комунікацій НБУ із застереженням щодо дій шахраїв у воєнний час, які не полишають спроб ошукати громадян.

Як діють зловмисники під час війни?

  1. Під виглядом евакуаційних перевезень громадян шахраї просять передоплату на картку, однак взятих на себе зобов'язань не виконують і просто зникають.
  2. Роблять фейкові оголошення зі збору грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії. Є випадки, коли шахраї знаходять фото потерпілих людей в Інтернеті і збирають гроші на допомогу «постраждалим».
  3. Створюють фішингові (шахрайські) сайти, які схожі на сайти справжніх благодійних фондів, де нібито можна переказати кошти на підтримку Збройних Сил України. Через фішингові сайти шахраї викрадають гроші, паролі, секретні карткові реквізити та персональні дані. Сайти візуально схожі на сторінки справжніх благодійних фондів, але відрізняються адресою.

Як вберегтися?

  • Перевіряйте правильність назви сайтів, на які переходите та де вводите свої персональні дані. Адреси справжнього й шахрайського сайтів можуть бути схожі, за винятком одного чи кількох символів.
  • Якщо ви отримали посилання на сайт благодійного фонду в месенджері, SMS чи на e-mail або побачили відповідне посилання в публікації в соціальних мережах не від офіційного джерела, не переходьте за посиланням.
  • Краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс.
  • Допомагайте армії та українцям, постраждалим від російської агресії, але використовуйте надійні джерела.

Національний банк України відкрив спеціальні рахунки для збору коштів. Зробити швидкий переказ з картки на армію можна за посиланням. Переказати кошти на допомогу українцям, постраждалим від російської агресії можна тут.

Будьте обережні!