Делікатна тема: зубні протези

Знання для здоров’я

Автор статті

Ольга Летнянчик
Лікар, медичний блогер, копірайтер
  • Facebook
  • Експерт в темі: Медицина, здоров’я, психологія, медитація, здорове харчування
  • Досвід: 2003-дотепер

Зміст:

Із віком усі люди стикаються з проблемою незворотного руйнування і втрати зубів. У цій ситуації більшість зважується на встановлення зубних протезів, однак забуває про важливість використання засобів для їх фіксації. Відтак почувається некомфортно і довго звикає до змін. Чому важливо використовувати засоби для фіксації протезів та як вони можуть полегшити вам життя, читайте в статті Анастасії Сухомовської – лікаря-анестезіолога, бренд-менеджерки категорії засобів для догляду за ротовою порожниною торгової марки Корега™ («ГЛАКСОСМІТКЛАЙН ХЕЛСКЕР ЮКРЕЙН Т.О.В.»).

Що таке часткові зубні протези?

Верхні і/або нижні зубні протези призначені для заміщення відсутніх зубів, щоби Ви могли усміхатися, ні про що не турбуючись. Існує декілька типів часткових зубних протезів.

Бюгельні часткові зубні протези (із металевою дугою)

Установка бюгельних протезів потребує наявності власних опорних зубів для надійної фіксації конструкції. Часткові зубні протези можуть трохи рухатися, навіть коли Ваші ясна і кісткова тканина звикли до них. Проте Вам слід проконсультуватися зі своїм лікарем.

Акрилові знімні часткові зубні протези

Деякі часткові зубні протези практично повністю зроблені з акрилу. Зазвичай їх використовують як економічну альтернативу частковим зубним протезам із металевою дугою. Їх також можна використовувати для тимчасових зубних протезів, коли в майбутньому очікується проведення додаткових процедур протезування, наприклад, установка імплантів. Можливо, Ви вирішите вибрати гнучкі зубні протези, рекомендації щодо яких Вам зможе надати стоматолог.

Що таке повнознімні зубні протези?

Повні знімні зубні протези - це ортопедична конструкція, що заповнює відсутній зубний ряд. Вони ретельно виготовлені за зліпком вашої щелепи, щоби комфортно прилягати до ясен, і виглядають як справжні зуби. Зубні протези зазвичай виготовляють із акрилової смоли - матеріалу, схожого на пластмасу. Повні зубні протези можуть знадобитися, якщо Ви втратили всі зуби. Вони можуть допомогти відновити Ваш зовнішній вигляд, дозволяючи Вам усміхатися і почуватися впевненіше.

Як верхні, так і нижні зубні протези розташовуються на тканині ясен, де вони утримуються за допомогою присмоктування. Засіб для фіксації зубних протезів також може допомогти забезпечити надійне прилягання зубного протеза і запобігти потраплянню частинок їжі під протез.

Чого слід очікувати після початку використання зубних протезів?

Зубні протези, як і багато речей, які Ви носите, можуть спочатку викликати дивне відчуття, і це нормально. Згодом Ваша ротова порожнина, язик і м'язи обличчя, звикнуть до зубних протезів. Для виконання повсякденних дій, таких як споживання їжі та спілкування, Вам, можливо, доведеться трохи потренуватися. Утім, не переживайте: дуже скоро Ви знову повернетеся до нормального життя.

Стоматолог також зможе надати Вам рекомендації щодо засобів для фіксації й очищення зубних протезів, що дозволить Вам почуватися впевненіше. Регулярно відвідуючи стоматолога після встановлення зубних протезів, ви збережете в хорошому стані не тільки протези, але й усю порожнину рота.

Використання зубних протезів надає безліч переваг, і цей процес не такий складний, як може здатися на перший погляд. Після встановлення зубних протезів ви знову зможете проживати кожен новий день максимально ефективно і позитивно.

Чому важливо користуватися засобами для фіксації зубних протезів?

При використанні зубних протезів відчуття їх надійного прилягання до ясен може підвищити Вашу впевненість у собі в повсякденному житті. Засоби для фіксації зубних протезів зменшать рухливість зубних протезів і допоможуть Вам почуватися більш впевнено, коли Ви їсте, смієтеся або розмовляєте. Засіб для фіксації зубних протезів, наприклад, Корега™, може бути особливо корисним під час споживання їжі й спілкування.

Їжа

Після того, як Ви звикнете до своїх нових зубних протезів, Вам більше не доведеться харчуватися м'якою їжею і розрізати її на маленькі шматочки. Ви знову зможете їсти свої улюблені страви! Засоби для фіксації зубних протезів Корега™ допомагають захистити Ваші зубні протези протягом дня і забезпечити надійне прилягання, щоби запобігти потраплянню частинок їжі під зубний протез*

Спілкування

Засоби для фіксації зубних протезів допоможуть Вам зберегти впевненість у собі та зблизитися з важливими для Вас людьми. Звикаючи до зубних протезів, Ви можете виявити, що Вам важко вимовляти деякі звуки або слова. Засіб для фіксації допоможе повністю позбавити Вас від побоювань, які можуть у Вас виникнути через рухи зубного протеза під час сміху або розмови. Так у Вас буде менше приводів для занепокоєння.

Звикання до зубного протеза

Засіб для фіксації зубних протезів допоможе Вам адаптуватися до своїх нових зубних протезів та додасть Вам більше впевненості вже від початку їх використання, зменшуючи занепокоєння, яке Ви можете відчувати з приводу їх випадіння. Проте слід пам'ятати, що засіб для фіксації зубних протезів не є заміною їх ретельної підгонки. Із плином часу зубні протези можуть розхитатися і Вам, можливо, доведеться здійснити їх ремонт або заміну. Тому, якщо носити зубні протези стало менш комфортно, ніж раніше, зверніться до свого стоматолога.

Ваш стоматолог перевірить, наскільки добре підігнаний Ваш зубний протез, і обговорить можливі побоювання, які можуть у Вас виникнути. Безпечні та зручні протези можуть допомогти Вам з упевненістю проживати кожен день вашого життя, як і раніше.

Як очищати зубні протези

Як і на зубах, на зубних протезах можуть утворюватися наліт, зубний камінь і плями. Рекомендується ретельно проводити щоденне очищення зубних протезів. Попри те, що використання таблеток для очищення зубних протезів забезпечує глибоке очищення, використання щітки допомагає видалити наліт та інші залишки, допомагаючи вам зберегти як здоров'я порожнини рота, так і хороший стан зубних протезів.

Дбайте про свої зубні протези, і вони подбають про вас. Три етапи – замочування, очищення, прополіскування – це гарний початок. Знявши зубні протези, замочіть їх у розчині для очищення зубних протезів відповідно до інструкції застосування продукту, для забезпечення ретельного очищення. Ретельно почистьте зубні протези щіткою з розчином, а потім промийте їх під проточною водою. Це забезпечить відчуття свіжості в роті при використанні зубних протезів і дозволить Вам відчувати себе комфортно.

Важливо підтримувати чистоту Ваших зубних протезів від моменту, коли Ви їх вперше надягнете. Так вони завжди матимуть гарний вигляд і будуть захищені від ушкоджень; правильна гігієна зубних протезів також дозволить зберегти Вашу порожнину рота і ясна здоровими. Щоби зберегти оптимальний зовнішній вигляд зубних протезів, важливо дотримуватися режиму.

Піклуйтеся про себе й будьте здорові!

 

*Звіт компанії GlaxoSmithKline (L3920658; 2010 р.)


Автор статті

Ольга Летнянчик
Лікар, медичний блогер, копірайтер
  • Facebook
  • Експерт в темі: Медицина, здоров’я, психологія, медитація, здорове харчування
  • Досвід: 2003-дотепер