Чому волосся швидко жирніє: основні причини та поради щодо догляду
Краса та доглядЗміст:
- Що робити, якщо волосся швидко жирніє?
- Чому волосся швидко жирніє?
- Чому не можна мити голову кожного дня?
- Як харчування впливає на стан волосся?
- Природні та гормональні причини жирного волосся
- Як правильно доглядати за жирним волоссям?
Чи відомі вам причини чому волосся жирніє швидко? Що робити, аби приборкати жирні пасма на голові? Поради щодо правильного догляду за жирним волоссям. Про це читайте в нашій статті.
Бажання мати гарне, доглянуте волосся є природним і зрозумілим. А от жирне волосся може завадити вам виглядати і відчувати себе найкращим чином. Особливо коли волосся стає масним дуже швидко і ви не знаєте, чому саме.
Постійно жирне волосся може бути пов’язане з надмірним виробленням шкірного сала, що іноді може свідчити про наявність основного захворювання.
Іноді може виявитися, що волосся після миття все ще здається жирним. Існує кілька причин, чому це може статися. Одна з них – це те, як саме мити волосся та доглядати за ним, а також яким типом засобів догляду для волоссям користуватися.
Що робити, якщо волосся швидко жирніє?
Основні поради, якщо дуже швидко жирніє волосся
Щодня мийте волосся шампунем, який підходить для жирного волосся
Як правило, якщо у вас жирне волосся, ви повинні мити голову щодня. Вибирайте шампунь, призначений для жирного волосся, що очищує шкіру голови та волосся без додаткового зволоження.
Якщо проблеми зі шкірою пов’язані з лупою або себорейним дерматитом, скористайтеся засобами, що містять цинк, щоб знищити бактерії та грибки, або продуктом для волосся із саліциловою кислотою, щоб позбутися надлишку жиру та лупи.
Добре змивайте шампунь після миття голови
Мийте голову делікатно – достатньо, щоб помити, але не настільки сильно, щоб подразнити шкіру голови. Подразнення може стимулювати сальні залози і змусити їх виробляти більше шкірного сала.
Ретельно промийте волосся перед тим, як вийти з душу. Залишки шампуню або кондиціонера можуть створити плівку на вашому волоссі, одразу зробивши його жирним.
Користуйтеся кондиціонером уважно
Наносіть кондиціонер на кінчики волосся, але не на шкіру голови. Кондиціонер допомагає повернути вологу вашому волоссю, а також попередить його заплутування.
Руки геть
Намагайтеся не розчісувати і не торкатися волосся більше, ніж потрібно. Часте розчісування може стимулювати ваші залози виробляти більше шкірного сала. Рухаючи волосся руками, можемо додати до волосся жиру з власних рук.
Жир на волосся може потрапляти з рушників для волосся, гребінців, шапок, шарфів, подушок тощо.
Ці предмети можуть збирати і накопичувати шкірне сало зі шкіри голови при регулярному використанні.
Спробуйте сухий шампунь
Щоби рідше мити волосся через його жирний вигляд, може допомогти сухий шампунь або порошок, що вбирає жири. Ці косметичні засоби створені для поглинання зайвих жирів, маскування будь-якого запаху та надання волоссю додаткового об’єму.
Уникайте косметичних продуктів, які містять жирні речовини
Якщо ваше волосся вже виробляє додатковий жир, використання засобів для укладання на масляній основі – не найкраща ідея. Використовуйте лак для волосся або мус для укладання, що не обтяжує його, додаючи більше жиру.
Засоби, що містять зелений чай
Використання продуктів, що містять зелений чай, може допомогти контролювати жирність волосся.
Позитивний ефект пов’язаний із властивостями зеленого чаю, які допомагають керувати рівнем гормонів андрогенів, які додають волоссю жирності.
Шампуні для жирного типу волосся
Поверхнево-активні речовини у складі шампуню для жирного волосся сприяють зв’язуванню шкірного сала і води, що дозволяє видалити надлишок жиру під час миття волосся. Засоби містять:
- лаурет сульфат;
- лаурилсульфат;
- саркозини;
- сульфосукцинати.
Однак аніонні речовини також можуть надто висушити волосся, що своєю чергою збільшує ризик його ламкості. Людям із сухим, легко пошкодженим або фарбованим волоссям варто вибрати більш м’який шампунь і ретельно очищати волосся не частіше одного разу на 3-4 дні. Нанесення зволожуючого кондиціонера на волосся після миття (окрім коріння волосся і шкіри голови) може допомогти утримувати вологу, не робляючи шкіру голови жирною.
Глибоко очищальний шампунь для волосся, що швидко жирніє
Тип волосся людини також може вплинути на те, наскільки швидко волосся стає жирним. Пряме або тонке волосся, швидше за все, буде виглядати жирним, порівняно з кучерявим або густим волоссям.
Людям із прямим або тонким волоссям, яке швидко жирніє, зазвичай доводиться щодня мити волосся, щоб видалити надлишки жиру.
Використання від часу до часу спеціального глибоко очищуючого шампуню також може допомогти покращити вигляд волосся.
Чому волосся швидко жирніє?
Жир на волоссі надходить із сальних залоз, прикріплених до кожного волосяного фолікула. Залози виробляють жирну речовину (шкірне сало), яка рухається вгору по волосяному фолікулу, щоб зволожити шкіру і волосся, таким чином підживити та захистити їх.
Якщо робота залоз порушується, це своєю чергою може викликати проблеми зі шкірою та волоссям. Наприклад, прищі утворюються, коли організм виробляє додаткове шкірне сало, через що мертві клітини шкіри злипаються і закупорюють пори.
Занадто жирне волосся може бути спричинено себореєю, яка є відносно поширеним захворюванням шкіри. Себорея виникає, коли сальні залози утворюють надлишок жиру (шкірного сала), що робить шкіру голови жирною. На шкірі голови та на обличчі з’являються плями лускатої червоної шкіри. Вони виглядають жирними, можуть лущитися і свербіти. Більшість людей із себореєю не мають серйозних проблем зі здоров’ям. Однак у деяких людей причиною себорейного дерматиту може бути основне захворювання при якому відбувається, наприклад, гормональний дисбаланс.
Гормони можуть призвести до того, що сальні залози виробляють більше шкірного сала. Ось чому підлітки часто борються з жирною шкірою і акне. Жінки також можуть помітити різницю під час вагітності або менструації. Тіло генетично може виробляти більше шкірного сала, аніж інші. З віком, коли ми старіємо, організм виробляє щоразу менше шкірного жиру.
Чому не можна мити голову кожного дня?
Ретельне миття волосся частіше, ніж один раз на день може призвести до надмірної реакції ваших сальних залоз, що змусить їх виробляти більше шкірного сала, щоб компенсувати додаткове миття голови. Як результат воно швидко виглядатиме жирним.
Як харчування впливає на стан волосся?
Дієта може зіграти роль у надлишковому виробленні шкірного сала. Згідно з дослідженнями молочні продукти та дієта з високим вмістом цукрів, можуть впливати на гормони андрогени, які відповідно впливають на те, скільки шкірного сала виробляє шкіра. Тому, щоб попередити надмірне утворення шкірного жиру, варто звернути увагу на харчування, обмежити споживання цукрів, особливо простих, натомість збільшити кількість овочів, зелені, цільнозернових продуктів.
Природні та гормональні причини жирного волосся
У деяких випадках може знадобитися додаткова допомога, щоб контролювати жирну шкіру голови. Якщо ви маєте справу з лупою або себорейним дерматитом і безрецептурні продукти для догляду не дали очевидного результату, варто звернутися до лікаря дерматолога. Лікар може допомогти вам з’ясувати першопричину проблем зі шкірою голови та призначити ліки або продукти для шкіри, які відпускаються за рецептом.
Як правильно доглядати за жирним волоссям?
- Вчасно мити голову
Мити не частіше 1 разу на день, у деяких випадках варто спробувати мити голову через день.
- Підберіть шампунь
Консультант або фармацевт в аптеці зможе допомогти розібратися, який шампунь вибрати у такому випадку.
- Мийте голову делікатно
Уникайте надмірного тертя та подразнення шкіри голови.
- Користуйтеся кондиціонером правильно
Кондиціонер може зробити ваше волосся жирним і прискорити накопичення жиру. Обробіть тільки кінчики волосся і обов’язково ретельно промийте. Легкий кондиціонер може допомогти поповнити і збалансувати вологу на шкірі голови, не переводячи її в режим надмірного виробництва жиру.
Жирне волосся також може бути пов’язано з поганим змиванням після нанесення засобів під час процесу миття волосся. Ви можете спробувати спочатку застосувати кондиціонер, а потім помити шампунем, щоб видалити зайві залишки, або просто відмовитися від традиційного кондиціонера і спробувати спрей-кондиціонер (лише на кінчиках).
- Обмежте використання праски для випрямлення волосся та фену
Дозвольте вашому волоссю висохнути на повітрі і отримайте його природну текстуру. Ви розтягнете час між миттям голови й уникнете пошкодження волосся від перегріву.
- Використовуйте засоби, розроблені спеціально для жирного волосся
Якщо вам потрібно мити голову щодня, м’який або дитячий шампунь може бути більш підхожим для частого використання.
- Очистіть щітку, гребінець
Ваша щітка може бути повна засобів для стайлінгу (укладки), масел, які можуть забруднити пасма волосся вже відразу після миття. Очистіть інструменти для укладання невеликою кількістю шампуню або м’якого мила, щоб видалити ці накопичення. Так само очищайте з гребінця залишки волосся після кожного розчісування.
- Глибоке очищення за допомогою алое
Цей засіб стане в нагоді не тільки в літні місяці. Алое – чудова маска для волосся та шкіри голови, бореться з накопиченням зайвого жиру, заспокоює шкіру голови та захищає волосся.
- Уникайте продуктів із силіконом
Багато продуктів, включно шампуні, кондиціонери, креми та засоби для укладання, виготовлені з використанням силікону, щоб допомогти розгладити волосся та додати блиск.
Найпоширеніші силікони, які ви знайдете в продуктах для волосся: диметикон, циклометикон, амодиметикон тощо.
- Добре змивайте засоби догляду за волоссям
Витратьте додаткову хвилину-дві, переконавшись, що ви змили весь шампунь і кондиціонер із вашого волосся. Продукти, які залишилися, можуть створювати плівку на волоссі , роблячи його брудним
- Не рухайте волосся зайвий раз
Часте розчісування, укладання та торкання волосся може стимулювати роботу сальних залоз, також перенести на волосся жир із рук.
- Підберіть сухий шампунь
Періодичне використання сухого шампуню може стати порятунком. Він не може замінити вологе миття, але може надати вашому волоссю більш охайного вигляду. Багато сухих шампунів також додають відтінок аромату, щоб освіжити.
Такий засіб також сушить волосся, тому краще використовувати його лише час від часу і повністю змивати наступного дня, щоб уникнути подразнення.
Кукурудзяний крохмаль або дитяча присипка – домашні замінники сухого шампуню в екстремальних умовах. Для темного волосся можна спробувати какао-порошок.
- Маска з кокосовою олією
Це лікування може допомогти зняти жир зі шкіри голови та коренів волосся, при цьому дає глибоке зволоження.
- Ополіскувач із яблучним оцтом
При правильному розведенні ополіскувач із яблучним оцтом може допомогти видалити жир і збалансувати рН шкіри голови.
- Шампунь із маслом чайного дерева
Антибактеріальна олія чайного дерева попереджує появу лупи, зменшує свербіж і жирність. Шукайте шампунь, який містить масло чайного дерева як один із активних інгредієнтів, щоб отримати кращий ефект.
- Мийте голову після тренувань
Заплануйте миття голови після найбільш інтенсивних тренувань, щоб отримати максимальну віддачу від кожного миття.
Загалом, проблема жирного волосся може бути пов’язана з недоліками у догляді за волоссям, надмірним виробленням шкірного сала, факторами навколишнього середовища або станом здоров’я. Переважно проблему можна легко вирішити, підібравши шампунь та легкі, нежирні засоби догляду. Якщо домашнє лікування не виявилося ефективним, варто звернутися до лікаря або дерматолога, щоб вчасно встановити причину та підібрати відповідне лікування.
Будьте здорові!
Рекомендована література:
https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-greasy-hair
https://www.healthline.com/health/oily-hair-remedy
https://www.medicalnewstoday.com/articles/greasy-hair-after-washing
https://www.cosmopolitan.com/uk/beauty-hair/hair/a40754/things-making-your-hair-greasy/
Автор: Ольга Летнянчик, лікар, медичний блогер.
У 2003 році закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, здобула кваліфікацію лікаря.
«Беру участь у декількох проектах у сфері популяризації здорового способу життя, збереження та зміцнення здоров’я. Вірю, що знання – це перший крок на шляху до змін на краще».
- Життя в телефоні: чи реально побороти залежність від смартфона?
- Отруєння грибами: симптоми та перша медична допомога
- Обираємо вітаміни для вагітних
- Якщо вкусила змія: правила першої допомоги
- Підготовка й адаптація дітей до школи: усе, що потрібно знати батькам і дітям
- Популярні лікарські рослини: властивості, дія, детальний опис
- Новий коронавірус: що варто знати?
- Що треба знати про гіперактивний розлад з дефіцитом уваги у дітей
Не займайтесь самолікуванням!
Продукти, послуги, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «D.S.» та офіційних сторінках у Facebook та YouTube, включно з товарними етикетками і упаковкою, представлені виключно в інформаційних цілях і не повинні сприйматися як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «D.S.» не несе відповідальності за будь-який діагноз, встановлений читачем самостійно на підставі розміщеної нею інформації, і не відповідає за зміст будь-яких зовнішніх інтернет-ресурсів, на які зроблено посилання, включно з будь-якими комерційними продуктами або послугами, згаданими у них. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, якщо у вас виникають питання, пов'язані з вашим здоров'ям.Ви можете зберігати представлені матеріали для некомерційного використання.