Як позбутися целюліту: актуальні підходи
Краса та доглядЗміст:
- Що таке целюліт?
- Чому і від чого з'являється целюліт?
- Целюліт у чоловіків: міф чи реальність
- Як ефективно позбутися целюліту в домашніх умовах
- Антицелюлітні препарати
- Фізична активність у боротьбі з целюлітом
- Вправи з вагою власного тіла, що допомагають покращити зовнішній вигляд тіла при целюліті
- Правильний догляд за шкірою при целюліті
Як покращити вигляд і стан шкіри при целюліті, чому виникає целюліт, чи вважати целюліт хворобою і як його лікувати вдома? Про сучасне бачення проблеми целюліту читайте у нашій статті.
Що таке целюліт?
Целюліт – це поширена проблема шкіри, коли на поверхні стегон, сідниць, живота, рук з’являються характерні «горбики і ямки», або «апельсинова шкіра».
Целюліт найчастіше зустрічається у жінок. Від 80 до 90 відсотків жінок можуть спостерігати більш або менш виражений целюліт у певні моменти свого життя. Інколи целюліт виникає й у чоловіків – через різний розподіл жиру, сполучної тканини і м’язів.
Чому і від чого з'являється целюліт?
Целюліт виникає через накопичення жиру під шкірою. Жирові клітини, накопичуючи жир, збільшуються в об’ємі. Одночасно колагенові волокна всередині шкіри стягують підшкірний простір як тяжі – як результат маємо нерівну поверхню «горбиків» та «ямочок» на шкірі.
Деякі жінки більш схильні до появи целюліту, це залежить від генів, відсотку жиру в організмі та віку жінки.
Накопичення жиру під шкірою у зоні стегон, сідниць, живота більш притаманне жінкам, аніж чоловікам, а колагенові волокна розподіляються так, що структура шкіри у жінок є «пухкішою». Відтак, на жіночому тілі стан целюліту помітніший.
Із віком шкіра стає тоншою, втрачає еластичність, це «оголює» рельєф сполучної тканини, і, як результат, целюліт у зрілому віці стає більш вираженим.
Причини появи целюліту:
- гормональні зміни в організмі;
- нездорове харчування;
- малорухливий спосіб життя;
- накопичення токсинів у підшкірній ділянці;
- генетична схильність;
- надмірна вага;
- вагітність;
- повільний обмін речовин;
- зневоднення.
Целюліт у чоловіків: міф чи реальність
У чоловіків колагенові волокна більше перехрещуються між собою, що робить шкіру щільнішою, «структурованішою». Структурована шкіра чоловіків, на відміну від більш пухкої у жінок, менше схильна до такої косметичної проблеми як целюліт. Целюліт у чоловіків зустрічається рідко.
Як ефективно позбутися целюліту в домашніх умовах
Фізичні вправи
Виберіть програму тренувань, яка поєднує аеробні та силові вправи. Фізичні вправи повинні бути зосереджені на ділянках тіла, схильних до целюліту. Це допоможе візуально прибрати целюліт, зменшивши жирові відкладення, а підтягнуті м’язи зроблять тіло привабливішим.
Суха чистка (розтирання тіла сухою щіткою)
Вважається, що ця техніка стимулює крово- та лімфток, видаляє мертві клітини шкіри, стимулює ріст нових клітин, сприяє детоксикації та кращому обміну речовин.
Використовуйте натуральну рослинну люфу або щітку для тіла з натуральним ворсом, щоб не надто сильно розтирати суху шкіру усього тіла (окрім молочних залоз, а також ділянок під пахвами і колінами, де розміщені лімфатичні вузли близько до поверхні шкіри) протягом п’яти хвилин.
Сухе розтирання краще почати від ніг і рухатися вгору. Використовуйте довгі плавні рухи або кругові рухи. Найкраще це робити перед ванною або душем.
Кавова гуща
Використання кавової гущі як скраба для відлущування є популярним способом видалення мертвих клітин, стимулювання росту нових клітин і «підтяжки» шкіри. Кавова гуща може зменшити нерівність поверхні шкіри, стимулювати кровообіг і сприяти відтоку лімфи.
Можна використовувати кавову гущу самостійно або змішати її з кокосовою олією, оливковою олією або цукром. Акуратно втирайте суміш на уражену целюлітом ділянку протягом кількох хвилин. Також можна спробувати залишити суміш на шкірі на 10 хвилин, перш ніж змити її.
Зміна способу життя та харчування
Важливо харчуватися збалансованою, здоровою дієтою. Здорове харчування допоможе вам підтримувати здорову вагу. Варто зменшити в раціоні кількість оброблених продуктів і продуктів із високим вмістом цукру, які можуть призвести до накопичення токсинів і жиру в організмі, натомість збільшити споживання овочів, зелені, фруктів, які містять клітковину, вітаміни та інші важливі поживні речовини, а також використовувати здоровий перекус.
Вживайте достатню кількість води
Зневоднення може зробити целюліт більш помітним. Важливо також, що вода очищує тіло і виводить токсини, які можуть викликати целюліт.
Детоксикація
Детоксикація організму, зменшуючи накопичені токсини, запобігає розвитку целюліту. Намагайтеся виключити або значно зменшити кількість токсинів у своєму побуті, харчуванні, уникайте таких речей, як куріння чи вживання алкоголю.
Масаж тіла
Масаж покращує кровообіг, сприяє лімфодренажу. Його можна зробити вдома або у професійного масажиста. Для кращого ефекту використовують спеціальні масажні олійки та креми, що завжди можна придбати в аптеці.
Антицелюлітні препарати
- Поширеним інгредієнтом місцевих кремів від целюліту є кофеїн. Кофеїн збільшує приплив крові до ураженої ділянки та діє як легкий сечогінний засіб.
- Продукти, що містять ретинол, зменшують прояв целюліту шляхом потовщення зовнішнього шару шкіри. Щоб побачити результати, вам доведеться використовувати крем щодня протягом шести місяців або довше. Ретинол може викликати підвищену чутливість шкіри, таку як сухість, почервоніння та лущення. А також може зробити вас чутливими до сонця.
У продажу доступні різноманітні креми, що відпускаються без рецепта та за рецептом. Завжди спочатку робіть перевірку на можливу алергічну реакцію, подразнення на невеликій ділянці. Зачекайте 24 години, щоб перевірити, чи немає у вас алергічних реакцій.
Фізична активність у боротьбі з целюлітом
Якщо ви новачок у тренуваннях, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж почати!
Деякі вправи для ніг і сідниць підтягують шкіру в ділянці стегон. Своєю чергою, це зменшує прояви целюліту.
Вправи з вагою власного тіла, що допомагають покращити зовнішній вигляд тіла при целюліті
Кожна з наведених нижче вправ дозволяє використовувати вагу власного тіла з користю. Ви також можете використовувати ручні гирі, як вважаєте за потрібне.
Виконуйте ці вправи від 12 до 15 повторів за раз.
- Присідання
Встаньте прямо, поставте ноги на ширину плечей. Слідкуйте, щоб пальці ніг були спрямовані вперед.
Опустіть сідниці, ніби ви сидите на стільці, стежачи, щоб коліна не виходили за лінію пальців ніг.
Стисніть сідниці, піднімаючись у вихідне положення, а потім повторіть.
- Стрибки-присідання
Виконайте звичайні присідання. Повернувшись у вихідне положення, вкінці підстрибніть.
Намагайтеся якомога м’якше приземлитися на ноги. Повторюйте.
- Відкидання сідниць/ноги
Займіть положення на четвереньках на підлозі. Відведіть одну ногу назад, задіюючи сідниці та верхню частину стегон. Опустіть ногу і повторіть вправу на іншу ногу.
- Бічні випади
Встаньте прямо, поставте ноги на ширину стегон. Зробіть широкий крок в одну сторону. Зігніть коліно, відводячи стегна назад. Тримайте обидві ноги рівно на підлозі протягом усього випаду.
Відштовхніться тією ж ногою, щоб повернутися у вихідне положення. Повторіть з іншою стороною.
Увага! Обов’язково виконуйте розтяжку до і після тренування, щоб запобігти надмірному розтягненню м’язів.
Робіть цей комплекс 2-3 рази на тиждень по 30 хвилин.
Аеробні заняття допомагають спалювати жир, а силові вправи нарощують м’язи та допомагають підвищити еластичність шкіри.
Деякі популярні аеробні вправи і заняття:
- їзда на велосипеді;
- танці;
- піші прогулянки;
- плавання;
- ходьба.
Головне – знайти заняття, яке вам справді подобається, і регулярно практикувати його!
Правильний догляд за шкірою при целюліті
Дуже часто целюліт є комплексною проблемою, зокрема в ураженій ділянці шкіра може бути більш чутливою і потребувати додаткового догляду.
Існують багато кремів, що допомагають підживити пошкоджену, схильну до пересихання шкіру. Фармацевт в аптеці зможе підібрати засіб, що підходитиме вашому типу шкіри.
Якщо шкіра в ділянці целюліту є чутливою, не варто застосовувати агресивні методи, наприклад, сухе розтирання, скрабування, шугерінг тощо.
При целюліті використовують косметичні засоби, що містять гінкго білоба та екстракт виноградних кісточок.
Гінкго білоба – це рослинний продукт, який часто використовується в традиційній китайській медицині. Дослідження показують, що гінкго білоба може викликати збільшення припливу крові до багатьох частин тіла. Збільшення кровотоку в животі, ногах і сідницях може зменшити прояви целюліту.
Екстракт виноградних кісточок отримують при подрібненні виноградних кісточок. Традиційна європейська медицина давно використовує екстракт виноградних кісточок. Як і гінкго білоба, екстракт виноградних кісточок може збільшити приплив крові до багатьох частин тіла, що може зменшити прояви целюліту.
Гарний вигляд і здоров’я люблять щоденне піклування про себе, дотримання здорового способу життя, правильного харчування та якісного відпочинку. Тому подбайте про себе, бо ви того варті!
Будьте здорові!
Рекомендована література:
https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/cellulite/symptoms-causes/syc-20354945
https://www.medicalnewstoday.com/articles/149465#what-is-cellulite
https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/17694-cellulite
https://www.healthline.com/health/cellulite
https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-cellulite-on-thighs#Home-remedies-for-cellulite
https://www.webmd.com/beauty/ss/slideshow-cellulite-pictures-causes-myths-and-treatments
https://www.aad.org/public/cosmetic/fat-removal/cellulite-treatments-what-really-works
Автор: Ольга Летнянчик, лікар, медичний блогер.
У 2003 році закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, здобула кваліфікацію лікаря.
«Беру участь у декількох проєктах у сфері популяризації здорового способу життя, збереження та зміцнення здоров’я. Вірю, що знання – це перший крок на шляху до змін на краще».
- Життя в телефоні: чи реально побороти залежність від смартфона?
- Отруєння грибами: симптоми та перша медична допомога
- Обираємо вітаміни для вагітних
- Якщо вкусила змія: правила першої допомоги
- Підготовка й адаптація дітей до школи: усе, що потрібно знати батькам і дітям
- Популярні лікарські рослини: властивості, дія, детальний опис
- Новий коронавірус: що варто знати?
- Що треба знати про гіперактивний розлад з дефіцитом уваги у дітей
Не займайтесь самолікуванням!
Продукти, послуги, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «D.S.» та офіційних сторінках у Facebook та YouTube, включно з товарними етикетками і упаковкою, представлені виключно в інформаційних цілях і не повинні сприйматися як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «D.S.» не несе відповідальності за будь-який діагноз, встановлений читачем самостійно на підставі розміщеної нею інформації, і не відповідає за зміст будь-яких зовнішніх інтернет-ресурсів, на які зроблено посилання, включно з будь-якими комерційними продуктами або послугами, згаданими у них. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, якщо у вас виникають питання, пов'язані з вашим здоров'ям.Ви можете зберігати представлені матеріали для некомерційного використання.