Телемедицина дозволяє в сучасному світі покращити доступ пацієнтів до медичних послуг, зокрема, консультацій з лікарем онлайн. Можливість зручно та вчасно звернутися за допомогою до лікаря дозволяє зберегти здоров’я, а деколи й попередити важкі наслідки. У цій статті ми розглянемо, як працює телемедицина в Україні, її переваги та недоліки.

Телемедицину також називають телездоров'ям, е-здоров'ям, е-здоров'ям або m-здоров'ям (m - від англійського "mobile" - мобільний). Тобто телемедицина дозволяє проводити відео- або телефонні консультації між пацієнтом та лікарем.

Телемедицина може здатися новітнім явищем, але насправді вона існує вже багато років, адже за необхідності лікарі десятиліттями проводили консультації та інформування своїх пацієнтів за допомогою телефонних дзвінків. Під час пандемії COVID-19 це стало безпечним способом отримати медичну допомогу. Попри можливість спілкування з лікарем телефоном чи електронною поштою, телемедицина в реальному часі стає все популярнішою.

Телемедицина призначена не лише для зайнятих осіб, обмежених у вільному часі. Спочатку цей вид дистанційної медичної допомоги був важливим для людей, що проживають у сільських районах або у місцевостях із низьким рівнем доступності медичної допомоги. Однак все частіше це стає корисним інструментом для людей, які не можуть оперативно відвідати кабінет лікаря через обмежений час чи необхідність тривалого очікування.

Читайте також: Усе про тести на коронавірус та імуноферментний аналіз

Способи отримання телемедичної допомоги

• Комунікація з медичним працівником у реальному часі через телефонний дзвінок або відеочат;
  • Обмін захищеними повідомленнями, електронною поштою або передача файлів між пацієнтом та медичним працівником;
  • Використання віддаленого моніторингу, коли лікар може контролювати стан пацієнта вдома (наприклад, ви можете використовувати пристрій для збору важливих медичних показників, щоб лікар був в курсі вашого стану).

Мережа аптек D.S. представляє партнера "Лікар Онлайн" – дистанційні консультації висококваліфікованих лікарів, які можна отримати не виходячи з дому, у застосунку смартфона. Likar Online робить медицину зручнішою!

Консультації Likar Online проводять спеціалісти передових клінік Києва та Львова – Health and Happy, Medicover, Concilium Medical:

• Сімейний лікар/Терапевт
  • Педіатр
  • Кардіолог
  • Хірург
  • Ендокринолог
  • Акушер-гінеколог
  • Венеролог
  • Гастроентеролог
  • Дерматолог
  • Отоларинголог
  • Пульмонолог
  • Ревматолог
  • Уролог
  • Мамолог
  • Онколог
  • Невролог
  • Ортопед
  • Офтальмолог

Також існують альтернативні варіанти доступу до сервісу дистанційних консультацій лікарів різних спеціальностей Likar Onlineякщо у вас немає стабільного доступу до Інтернету або відсутнє підключення пристрою до мережі.

Завантажте додаток Лікар Онлайн тут:

Які послуги доступні через телемедицину?

Телемедицина відкриває доступ до різноманітних спеціалізованих медичних послуг. Це корисний інструмент для моніторингу та поліпшення поточного стану здоров'я, зокрема, для контролю за змінами у прийманні ліків та у разі хронічних захворювань.

Варто запитати у свого лікаря, які можливості телемедицини доступні для вас у разі потреби проконсультуватися з лікарем дистанційно чи онлайн.

Можливості і перелік найбільш поширених послуг телемедицини:

• Невідкладна допомога при застуді, кашлі та болях у шлунку, гарячці тощо
  • Допомога з захворюваннями, що мають рецидив, такими як мігрень чи інфекції сечовивідних шляхів.
  • Консультації щодо шкірних захворювань.
  • Психологічна допомога і лікування стресу, синдрому дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) у дітей і дорослих тощо, включно онлайн-терапія, консультування щодо призначення і дозування ліків.
  • Дистанційний моніторинг для досягнення та контролю цілей щодо здоров'я у разі хронічних захворювань (цукровий діабет, високий кров'яний тиск та холестерин тощо).
  • Післяопераційний моніторинг.
  • Отримання результатів лабораторних досліджень та рентгенівських знімків.
  • Консультування щодо рецептів.
  • Фізична терапія.

Likar Online – це унікальний сучасний сервіс для отримання дистанційних консультацій провідних лікарів-практиків в режимі онлайн, який дозволяє:

• Отримувати термінові та планові онлайн-консультації лікарів різних спеціальностей
  • Обирати лікарів та час консультації
  • Отримати електронний рецепт на ліки
  • Завантажувати та зберігати медичну документацію
  • Переглядати історію консультацій та надані рекомендації

У рамках телемедицини ваш лікар може запросити вас надати інформацію:

• Дані про вашу вагу, кров'яний тиск, рівень цукру в крові чи інші важливі показники.
  • Фотографії ран або стану очей та шкіри тощо.
  • Щоденник або документ з вашими симптомами.
  • Медичні записи або документи, наприклад, рентгенівські знімки.

Також лікар може надсилати вам інформацію, яка дозволить вам стежити за своїм здоров'ям вдома:

• Повідомлення або нагадування щодо виконання реабілітаційних вправ чи прийому ліків
  • Нові рекомендації щодо поліпшення харчування, рухової активності або стресу.
  • Детальні інструкції про те, як продовжити лікування вдома.
  • Заохочення дотримуватися плану лікування.