Синці під очима: причини та способи усунення
Краса та доглядЗміст:
- Причини виникнення синців під очима
- Які хвороби викликають синці під очима
- Чи можна прибрати синці під очима в домашніх умовах і як саме?
- Лікування темних кіл під очима (гіперпігментації)
- Як підтримувати здорову шкіру навколо очей
Чому виникають синці під очима? Про які проблеми зі здоров’ям можуть вказувати темні кола під очима? Як позбутися темних плям і синців під очима в домашніх умовах? Про це читайте в нашій статті.
Темні кола на шкірі під очима або довкола очей (медичний термін – періорбітальна гіперпігментація, у побуті – «синяки» під очима) можуть виглядати фіолетовими, синіми, темно-коричневими або чорними ділянками, залежно від кольору шкіри.
Існують різні причини появи темних кіл під очима, серед них можуть бути такі, як алергія або природний процес старіння. У деяких випадках темні кола під очима можуть свідчити про необхідність зміни способу життя, покращення сну або дієти.
Причини виникнення синців під очима
- Втома
Сильна втома, виснаження, недосипання може призвести до появи темних кіл під очима. Адже недостатність сну впливає на стан шкіри, вона може стати блідою, що дозволяє проявитися судинам і темнішим тканинам під шкірою. Також поганий сон може погіршити кровообіг довкола очей, призвести до накопичення рідини під очима. Як результат, темні кола, які ви бачите, насправді можуть бути тінями, що відкидають ваші набряклі повіки.
- Вік
Природне старіння – ще одна поширена причина появи темних «кругів» під очима. Із віком шкіра стає тоншою, вона втрачає жир і колаген, необхідні для підтримки еластичності шкіри. У цьому випадку темні судини під шкірою стають помітнішими, що призводить до потемніння ділянок під очима.
- Перевтома очей
Дивлячись на екран телевізора або комп’ютера, ваші очі можуть сильно напружуватися. У такому стані м’язи довкола очей також будуть схильні до спазму, кровопостачання погіршуватиметься. Це може призвести до збільшення (розширення) судин навколо очей, погіршення відтоку венозної крові. Як результат, шкіра навколо очей може потемніти.
- Алергія
Коли у вас алергічна реакція, ваш організм виділяє гістаміни у відповідь на алергени. Гістамін своєю чергою викликає свербіж, почервоніння та набряклість очей, а також призводить до того, що ваші судини розширюються і стають помітнішими під шкірою.
Про поширені симптоми алергії, тактику лікування й заходи профілактики читайте тут.
- Недостатність рідини в організмі (зневоднення, дегідратація)
Коли ваше тіло не отримує належної кількості води, шкіра під очима починає виглядати тьмяною, а очі – запалими. Візуально це сприймається як потемніння під очима або темний колір довкола очей.
Про користь і норми споживання питної води читайте у нашій статті.
- Надмірний вплив сонця
Надмір сонця може призвести до того, що ваше тіло виробляє надлишок меланіну, пігменту, який забарвлює шкіру. Занадто багато сонця – особливо для очей – може призвести до потемніння, розвитку гіперпігментації довкола очей.
Як обирати та правильно використовувати сонцезахист, читайте у нашому блозі.
- Генетична схильність
Темні кола під очима можуть бути спадковою ознакою, яка проявляється ще в дитинстві та може погіршуватися, прогресувати з віком. Схильність до певних захворювань, наприклад, щитовидної (щитоподібної) залози, також може спричинити темні кола під очима.
Первинні фактори включають генетичну схильність до надмірної пігментації, а також постзапальну гіперпігментацію. Вторинні причини можуть виникнути внаслідок атопічного та алергічного контактного дерматиту, периорбітального (навколо очей) набряку, процесів старіння шкіри.
Які хвороби викликають синці під очима
- Алергії, наприклад сінна гарячка;
- анемія;
- захворювання щитоподібної залози;
- під час лікування глаукоми простагландинами.
Чи можна прибрати синці під очима в домашніх умовах і як саме?
- Покращити сон
Якісний сон щоночі позитивно впливає на стан шкіри під очима. Щоби позбутися синців під очима вдома, організуйте собі зручне, тихе місце для сну, добре провітріть кімнату перед сном. Також додаткові подушки можуть допомогти зменшити набряки навколо очей і темні кола – аби голова була розміщена трохи вище. Нормалізувати ритм сну допоможуть і певні засоби, наприклад, мелатонін.
- Огірок
Нанесення скибочок свіжого огірка на зону очей може заспокоїти втомлені очі і зменшити набряки. Високий вміст води, вітаміну С в огірках може підживити та зволожити шкіру. Огірок також містить кремній, який необхідний для здорових тканин організму.
- Прохолодний компрес
Прикладання прохолодного компресу до очей на 20 хв може звузити судини і зменшити появу темних кіл.
- Пакетики чаю
Кофеїн, що особливо міститься в зеленому чаї, має антиоксидантні властивості та стимулює кровообіг навколо очей. Можете заварити два пакетики чаю у воді, дати їм охолонути, а потім покласти їх на кожне око на 10-20 хвилин. Після процедури помити обличчя холодною водою.
- Догляд за обличчям
Погана циркуляція крові навколо очей може спричинити появу темних кіл. А от м’який масаж обличчя довкола очей може допомогти поліпшити кровообіг, відповідно, позбутися синців під очима.
- Вправи для м’язів обличчя
Тренуючи м’язи обличчя, можна досягти гарних результатів не лише для зменшення набряку та темних кіл під очима, а також підтягнути контури й навіть запобігти появі деяких зморшок.
- Засоби догляду за шкірою, що містять антиоксиданти
Креми для обличчя та засоби догляду шкіри під очима, що містять антиоксиданти, наприклад, вітаміни Е і С, можуть допомогти зменшити появу темних кіл.
Водночас освітлювальні агенти, що містять гідрохінон, вітамін С або ретиноїди, зазвичай важко застосовувати навколо очей, оскільки шкіра дуже чутлива.
А от сонцезахисні креми, а також окуляри, що захищають від надмірного впливу сонячних променів, можуть запобігти подальшому розвитку темних плям (гіперпігментації).
Для догляду за шкірою навколо очей підбирайте якісні косметичні засоби, наприклад, аптечну косметику під очі.
- Декоративна косметика
Хоча макіяж не прибере темних кіл, проте коректор, що використовується під очима, може замаскувати їх. Найкраще вибрати водонепроникний косметичний продукт із лінійки, яка має широкий кольоровий діапазон, аби добре підібрати тон під колір шкіри.
Коректор для ділянки довкола очей має бути на 1 або 2 відтінки світліший за навколишню шкіру, що дозволить візуально мінімізувати, прибрати темні кола під очима. Косметичний засіб слід знімати перед сном за допомогою міцелярної води, наприклад, із серії Arbor Vitae.
Лікування темних кіл під очима (гіперпігментації)
Якщо позбутися синців під очима самостійно не вдається, варто звернутися за професійною консультацією до лікаря або дерматолога, щоб отримати варіанти лікування та виключити інші захворювання.
Лікування надмірної пігментації може бути тривалим і доволі болісним процесом.
Для лікування темних «кругів» застосовують місцеві депігментуючі засоби, такі як гідрохінон, третиноїн, коєва кислота, азелаїнова кислота та місцева ретиноєва кислота. Для хімічного пілінгу використовують альфа-гідроксикислоти, наприклад, гліколеву кислоту.
Методи лікування гіперпігментації під очима:
- хімічний пілінг для зменшення пігментації;
- лазерна хірургія для відновлення поверхні шкіри, її підтяжки;
- медичні татуювання з введенням пігменту у витончені ділянки шкіри;
- тканинні наповнювачі, що приховують судини та меланін;
- видалення зайвого жиру шкіри;
- блефаропластика;
- хірургічні імплантати жиру або синтетичних виробів;
- карбокситерапія.
Як підтримувати здорову шкіру навколо очей
Здоровий спосіб життя завжди позитивно впливає на вашу зовнішність.
- Висипайтеся та зменште стрес
Дослідники виявили, що стрес збільшує появу темних кіл, тоді як відпочинок та звички здорового способу життя зменшують зміну кольору. Слідкуйте, аби тривалість вашого сну була нормальною.
- Захист очей від сонця
Носіть сонцезахисні окуляри та користуйтеся сонцезахисним і спеціальним кремом під очі, оскільки захист від сонця навколо очей та хороше зволоження можуть допомогти зменшити темні кола або запобігти їх появі.
- Відмова від куріння та зменшення споживання алкоголю
Куріння тютюну та надмірне вживання алкоголю пришвидшує процес старіння організму, а це своєю чергою може збільшити ризик появи темних кіл під очима.
Отже, підтримання здорового способу життя з якісним сном і збалансованим харчуванням, а також правильний догляд за шкірою обличчя може запобігти появі темних кіл у ділянці очей.
Будьте здорові!
Рекомендована література:
https://www.healthline.com/health/dark-circle-under-eyes
https://www.dermatologytimes.com/view/3-treatments-periorbital-dark-circles
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4756872/
https://www.medicalnewstoday.com/articles/325989
Цензор: Ольга Летнянчик, лікар, медичний блогер.
У 2003 році закінчила Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, здобула кваліфікацію лікаря.
«Беру участь у декількох проектах у сфері популяризації здорового способу життя, збереження та зміцнення здоров’я. Вірю, що знання – це перший крок на шляху до змін на краще».
- Які вітаміни та мінерали потрібні для чоловіків віком за 40
- ТОП продуктів, які корисно їсти восени
- Як вчасно розпізнати рак молочної залози
- Які вітаміни та мінерали потрібні для жінок віком 40+
- Життя в телефоні: чи реально побороти залежність від смартфона?
- Отруєння грибами: симптоми та перша медична допомога
- Обираємо вітаміни для вагітних
- Якщо вкусила змія: правила першої допомоги
Не займайтесь самолікуванням!
Продукти, послуги, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «D.S.» та офіційних сторінках у Facebook та YouTube, включно з товарними етикетками і упаковкою, представлені виключно в інформаційних цілях і не повинні сприйматися як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «D.S.» не несе відповідальності за будь-який діагноз, встановлений читачем самостійно на підставі розміщеної нею інформації, і не відповідає за зміст будь-яких зовнішніх інтернет-ресурсів, на які зроблено посилання, включно з будь-якими комерційними продуктами або послугами, згаданими у них. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, якщо у вас виникають питання, пов'язані з вашим здоров'ям.Ви можете зберігати представлені матеріали для некомерційного використання.